“KIRTASİYE ÜRÜNLERİNİ KIRTASİYECİDEN ALIN”

“KIRTASİYE ÜRÜNLERİNİ KIRTASİYECİDEN ALIN”

14.09.2017

Bakkallar Odası Başkanı Murat Zobu’dan anne ve babalara kırtasiye uyarısı:

“KIRTASİYE ÜRÜNLERİNİ KIRTASİYECİDEN ALIN”

Zobu: “Çeşitli yerlerde satılan merdiven altı ürünler hem sağlıklı değil, hem de kanseroloji tehlike yaratmaktadır”

Kırşehir Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Murat Zobu, okulların açılması öncesinde velileri sağlıklı kırtasiye ürünleri almaya davet etti.
Başkan Zobu, “Kırtasiye ürünlerini kırtasiyeciden alın. Çeşitli yerlerde satılan merdiven altı ürünler hem sağlıklı değil, hem de kanseroloji tehlike yaratmaktadır” dedi.
Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Zobu şunları söyledi:
“Daha önceleri de belirttik. Özellikle son zamanlarda merdiven altı fason ürünler üretilmektedir. Bunlar da insan sağlığına zarar vermektedir. Özellikle küçük çocuklarımız için daha büyük tehlikeler oluşturuyor. Bilindiği üzere küçük çocuklarımız okula başlayacaklar. Okul gereçlerini şu anda temin etmeye çalışıyorlar. Buradan özellikle sayın velilerden bir isteğim olacak. Çocuklarımıza aldığımız ürünlerin belirli olması lazım. Onların sağlığına zarar verecek ürünlerden kaçınmaları gerekir. Bu anlamıyla fason, merdiven altı, kanserojen madde içeren ürünlerden kaçınmalarını istiyoruz. Bu konuda Sağlık Bakanlığımızın yayınladığı genelgeler var. Gerek medyadan gerekse internetten takip edebilir ve bu ürünlerin neler olduğunu görebiliriz. Çocuklarımıza yapılan alışverişimizin kırtasiye üzerinden yapılmasının faydalı olacağını düşünüyorum. Çünkü kırtasiyeci bir veliye bir öğrenciye ürün verdiğinde bunu garantili olarak verecektir. Bunun ben de garantisini veriyorum. Eğer ki sağlığına zarar verici onun gelişimini engelleyecek bozuk düzensiz bir ürün verdiğinde geri onun iadesini aldığı gibi para iadesine kadar da yapacaktır. O yüzden bu süreçte ucuz ürünlere değil herkes bütçesini düşünecek ama çok da ucuz ürünlere değil ama sağlık sorunlarının oluşmayacağı yerlerden alışveriş yapmalarını istiyorum. Bu hem çocuklarımıza olduğu gibi hem de velilerimize de faydalı olacaktır. Tabii ki bütçelerine de faydaları olacaktır. Alınan ucuz ürünler on gün sonra bilindiği üzere ya kopuyor ya da parçalanıyor. Bunlardan ziyade sağlığa zarar veriyor. Bizim için endişe sağlığa zarar verici kanserojen madde içeren ürünlerden kaçınmalarını tavsiye ediyorum. Kırtasiyelerimizin de bu noktada garantili ürünler, sağlam ve temiz ürünler satacağını düşünüyorum. Bu anlamda daha dikkatli davranmamız gerektiğini sizler aracılığıyla sayın velilerimize iletiyorum. Bu arada okula başlayacak bütün öğrencilerimize de şimdiden başarılar diliyorum. Eğitim kentiyiz, eğitimde kaliteyiz. Onun için bütün ürünlerimiz de kaliteli olsun diyorum ve herkese başarılar diliyorum.” (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .