Kırşehirspor’un yarım asırlık logosu değişti

Kırşehirspor’un yarım asırlık logosu değişti

27.07.2017

Kırşehirspor’un kurulduğu 1969 yılından bu yana kullanılan logosu, dün yapılan olağanüstü kongrede isim değişikliği ile birlikte değiştirildi. Amatör kümeye düşmesi ve borçları nedeniyle kapatılan Kırşehirspor, daha sonraki yıllarda Kırşehir Petlasspor, Yeni Kırşehirspor, Yeşil Kırşehirspor gibi isimlerle liglerde mücadele vermişti. Bugüne kadar hep aynı logosu bulunan Yeşil Kırşehirspor’un dün yapılan olağanüstü genel kurulda logosu da yenilendi. […]

Kırşehirspor’un kurulduğu 1969 yılından bu yana kullanılan logosu, dün yapılan olağanüstü kongrede isim değişikliği ile birlikte değiştirildi.
Amatör kümeye düşmesi ve borçları nedeniyle kapatılan Kırşehirspor, daha sonraki yıllarda Kırşehir Petlasspor, Yeni Kırşehirspor, Yeşil Kırşehirspor gibi isimlerle liglerde mücadele vermişti. Bugüne kadar hep aynı logosu bulunan Yeşil Kırşehirspor’un dün yapılan olağanüstü genel kurulda logosu da yenilendi. Buna göre Cacabey Camii’ni sembol eden yeni logoda, yeşil-beyazlı renkler ise korundu.
Yeşil-beyazlı ekibin taraftarları takımın isminin değiştirilmesinin normal olduğunu, ancak 48 yıldır kullanılan logosunun korunmasının daha uygun olacağı görüşünde olduklarını bildirdiler.
(HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .