Kırşehirspor’un vergi borcu silinmesi girişimleri sürüyor

Kırşehirspor’un vergi borcu silinmesi girişimleri sürüyor

13.03.2018

KIRŞEHİR Milletvekili Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya ile AK Parti Grup Başkan Vekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, Kırşehirspor ile birlikte, profesyonelliği sona eren kulüplerin Sosyal Güvenlik Kurumu ve Vergi Daireleri’ne olan borçlarının bir defaya mahsus silinmesi konusunu Başbakan Binali Yıldırım’a ilettiler. Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurul çalışmaları esnasında Başbakan Binali Yıldırım ile görüşme […]

KIRŞEHİR Milletvekili Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya ile AK Parti Grup Başkan Vekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, Kırşehirspor ile birlikte, profesyonelliği sona eren kulüplerin Sosyal Güvenlik Kurumu ve Vergi Daireleri’ne olan borçlarının bir defaya mahsus silinmesi konusunu Başbakan Binali Yıldırım’a ilettiler.
Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurul çalışmaları esnasında Başbakan Binali Yıldırım ile görüşme fırsatı bulan Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, icra kıskacı altında bulunan 5’i eski yönetici 123 kişi ile ilgili vergi affının Torba Yasası içerisinde yer almasını istediler.
Görüşmede Kayyum Heyeti’nde olan Kırşehirspor’un tarihe karıştığını ve Sosyal Güvenlik Kurumu ve vergi borçları nedeniyle çak sayıda kişinin mağdur olduğu açıklandı. Başbakan Binali Yıldırım ile birlikte AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş da, Kırşehir Milletvekilleri Mikail Arslan ile Salih Çetinkaya’ya destek olacakları sözünü verdiler.
Kırşehirspor’un 123 eski yöneticisine 28 Aralık 2017 tarihinde 2002-2010 yıllarını kapsayan 4.129.344,79 lira tutarındaki vergi borcu ve cezalarını içeren ödeme emirleri geldi. Bunun üzerine 6 Ocak’ta AK Parti 6. Olağan Kongresi için Kırşehir’e gelen Başbakan Binali Yıldırım’dan sigorta ve vergi borçlarının bir defaya mahsus iptal edilmesi istenmişti. Başbakan Yıldırım da, AK Partisi Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş ile Kırşehir Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya’nın konuyu takip etmelerini ve gelişmelerden kendinin haberdar edilmesini istedi.
AK Parti Kırşehir Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, Başbakan Binali Yıldırım’ın talimatı üzerine Maliye Bakanı Naci Ağbal ile Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile görüştüler. Kırşehirspor’un durumda olan Adıyaman gibi diğer illerdeki sorunun çözülmesi kararlaştırılırken durumun Torba Yasası’na ek madde olarak eklenmesi kararlaştırıldı.
Kırşehir Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, geçtiğimiz günlerde Başbakan Binali Yıldırım, Maliye Bakanı Naci Ağbal ile Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile görüşerek sorunun çözülmesi için düğmeye bastılar. İl Başkanı Muzaffer Aslan da Kırşehirspor’un vergi borcu ile ilgili mağdurların durumuna ilişkin girişimlerde bulundu.
Milletvekilleri Arslan ve Çetinkaya tarafından verilmesi beklenen yasa teklifinde şu ifadelere yer verilmesi istendi:
“Kapanan kulüplerden ziyade sportif faaliyeti bulunmayan ve kayyum yönetiminde olan dernekleri kapsamalıdır. Profesyonel liglerde yer alırken, amatör liglere düşüp tüzel kişiliği mahkeme kararı ile kayyuma devredilen ve sportif faaliyetlerini durduran spor kulübü derneklerin geçmişe yönelik her türlü vergi (kurumlar vergisi, KDV, stopaj vergisi, damga vergisi vs.), usulsüzlük cezası, vergi ziya cezası, usulsüzlük ve özel usulsüzlük cezası, resim, harç, gecikme faizi, yargı harcı ve idari para cezalarının terkini yapılır.” (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .