“Kırşehirspor’un bu sorununun takipçisiyim ve çözeceğim…”

“Kırşehirspor’un bu sorununun takipçisiyim ve çözeceğim…”

13.06.2018

AK Parti Milletvekili Adayı Mustafa Kendirli, Kırşehirspor’un eski yöneticilerini endişe etmemelerini istedi: “Kırşehirspor’un bu sorununun takipçisiyim ve çözeceğim…” AK Parti Milletvekili Adayı Mustafa Kendirli 2002 yılından, 2010 yılına kadar Kırşehirspor’ da yöneticilik yapan 155 kişiye vergi borçlarının silinmesi ve düzenleme talebini Maliye Bakanı Naci Ağbal’a ileterek çözümü konusunda bir görüşme yaptı. AK Parti Kırşehir Milletvekili […]

AK Parti Milletvekili Adayı Mustafa Kendirli, Kırşehirspor’un
eski yöneticilerini endişe etmemelerini istedi:

“Kırşehirspor’un bu sorununun takipçisiyim ve çözeceğim…”

AK Parti Milletvekili Adayı Mustafa Kendirli 2002 yılından, 2010 yılına kadar Kırşehirspor’ da yöneticilik yapan 155 kişiye vergi borçlarının silinmesi ve düzenleme talebini Maliye Bakanı Naci Ağbal’a ileterek çözümü konusunda bir görüşme yaptı.
AK Parti Kırşehir Milletvekili Adayı Mustafa Kendirli, “Eski Kırşehirspor yöneticilerinin vergi borçlarının silinmesi ve düzenlenmesi talebi üzerine görüştük. Maliye bakanımıza konuyu aktardık. Gerçekten eski Kırşehirspor’da görev alan bu yöneticilerimiz iyi niyetli olarak kulüpte sorumluluğu üstlenmiş arkadaşlarımız ve yıllardır yılan hikâyesine dönen ve bir türlü çaresi bulunamayan vergi borçları silinmesi ve düzenleme yapılması konusunda kalıcı bir çözüm bulacağız ve bu işi artık sonlandıracağız” dedi.
Milletvekili Adayı Mustafa Kendirli, “Maliye Bakanımız Naci Ağbal geçmişten gelen bu sorunu çözme noktasında kendileri olumlu görüşlerini bize iletti. Gençlik ve Spor Bakanlığımızla birlikte yeni bir spor kanunu üzerinde çalışmalar yapıldığını söyledi.
Yeni dönemde spor kulüplerinin mali yönetimlerinin sürdürülebilir bir noktaya gelmesi ile ilgili bir çalışmanın devam ettiğini belirtti. Eğer, geleceğe ilişkin sistemi kurabilirsek ki kuracağız. Geçmişten gelen bu sorunlarında üstesinden geleceğiz. Eski Kırşehirspor’ da görev almış kardeşlerimiz, yöneticilerimiz hiç endişe etmesinler. Bu sorunun takipçisiyim ve çözeceğiz” ifadelerini kullandı.
Bilindiği üzere önceki gün Kırşehir’e gelerek bir dizi ziyaretlerde bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal, bir toplantı çıkışı bir gazetecinin, eski Kırşehirspor yöneticilerinin vergi borçlarına yönelik düzenleme yapılıp yapılmayacağı sorusunu cevaplandırmış ve daha önce Kırşehir milletvekillerinin konuyu kendisine ilettiğini, bu konunun takipçisi olduğunu dile getirmiş ve aktarılan sorunu çözmeyi planladıklarını belirterek “Gerçekten bu yöneticilerimiz iyi niyetliler. Bu sorumluluğu üstlenmiş arkadaşlarımız, geçmişten gelen bu sorunu çözme noktasında kendilerine olumlu görüşlerimizi iletmiştik. Gençlik ve Spor Bakanlığımızla birlikte yeni bir spor kanunu üzerinde çalışıyoruz. Yeni dönemde spor kulüplerinin mali yönetimlerinin sürdürülebilir bir noktaya gelmesi ile ilgili bir çalışma. Eğer geleceğe ilişkin sistemi kurabilirsek ki kuracağız, geçmişten gelen bu sorunların da üstesinden geleceğiz. Kırşehirli kardeşlerimiz, yöneticilerimiz hiç endişe etmesinler. Bu sorunun takipçisiyim ve çözeceğiz” değerlendirmesinde bulunmuştu. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .