“Kırşehirspor’u amatör Ligi bataklığından kurtarmalıyız”

“Kırşehirspor’u amatör Ligi bataklığından kurtarmalıyız”

02.05.2015

Tribün lideri Halil Kurt’un ziyaretinde konuşan CHP Kırşehir Milletvekili adayı Yılmaz Zengin:
“Kırşehirspor’u amatör Ligi bataklığından kurtarmalıyız”

DSC_0088 copy

Kırşehir CHP Milletvekili Adayı Yılmaz Zengin’in, Kırşehirspor’un tribün lideri Halil Kurt’un ziyaretinde yaptığı konuşmada, Bölgesel Amatör Ligi’nin tam bir bataklık olduğunu yinelerken, Kırşehir gibi tarihi büyük bir ilin takımının kesinlikle bu bataklığa yakışmadığını, alt yapıya önem verilmesi dahilinde geleceğinin garanti olduğunu dile getirdi.
CHP Kırşehir Milletvekili Adayı Yılmaz Zengin, Kırşehirspor’un yerinin en az PTT 1.Lig olduğunu söyledi.
Türkiye liglerinde yıllarca başarıyla mücadele eden Kırşehirspor’un bugün amatör liglerde sefilleri oynamasından herkes gibi kendisinin de büyük üzüntü duyduğunu ifade eden Yılmaz Zengin, “Son 13 yıldır ülkeyi ve Kırşehir’i yönetenler Kırşehir’in sorunlarına olduğu gibi Kırşehirspor’un sorunlarına da merhem olamadılar. Tam tersine 2. Lig’ten amatör lige düşürdüler. Bu vebal onlarındır. Kırşehir’den daha küçük illerin Süper Lig’te, 1. Lig’te, 2. Lig’te temsil edilirken, Kırşehirspor’un amatörde olmasının sorumluları son 13 yıldır Kırşehir’i yönetenlerdir” dedi.
Önümüzdeki sezon 3. Lige yükselmek için yoğun bir çaba harcayacaklarını kaydeden Yılmaz Zengin, “Bana göre Kırşehir gibi taraftar potansiyeli güçlü olan bir şehrin Bölgesel Amatör Lig’inde olması tam bir hüsranlık kaygısı oluşturmaktadır. Kırşehir gibi 250 bin nüfusa sahip ve her yönüyle kültürüyle özdeşleşmiş bir ilin takımı kesinlikle buralara yakışmıyor. Bu nedenle göreve geldiğimiz andan itibaren bir an önce bu çamur deryasından kurtulmamız gerektiğini düşünüyorum. Amatör Ligin Kırşehir’e yakışmadığını her fırsatta ve bütün platformlarda dile getiriyoruz. Göreve geldiğimiz takdirde ilk önce Kırşehirspor’un başarısı için çaba ve proje içerisinde enerjimizi hoyratça harcayacağız. 7 Haziran genel seçimlerinde halkın adamını yani Yılmaz gardaşlarını milletvekili seçip meclise yolladığında gelecek sene Allah’ın izniyle 3. Lig’e çıkmamız halinde orada da misafir olup memleketimizi bir an önce 2. Lig’e çıkarmak için uğraş vereceğiz. Bunun hem hak ettiğimiz yer, hem de ilimizin tanıtımı açısından çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bir Milletvekili adayı olarak, bu konuda üzerimize düşen her şeyi yapma gayretindeyiz. Ben şahsen doğru düzgün yolu ve stadı bile olmayan ilçelerde artık maç izlemek istemiyorum. Bu durum beni gerçekten çok üzüyor. Ancak buralardan kurtulmanın yolunun. İktidarın iki Milletvekili’nin yapamadığını, CHP ve halkımız nezdinde ortak istişare yaparak nasıl sahip çıkılıyormuş herkese göstereceğiz. Tüm şehir olarak artık bu bataklıktan kurtulmanın zamanı geldiğine inanıyorum. Bunun için de elbette destek ve sizlerin oylarını bekliyoruz” şeklinde konuştu.
Bölgesel Amatör Ligi’nde bu sezon grubun en kaliteli takımlarımızdan biri olduğunu söyleyen CHP Milletvekili Adayı Yılmaz Zengin şöyle devam etti:
“ Bu sezon grupta birçok takımı birlikte izledik. Genel olarak, takımlarda birkaç futbolcu dışında göze batan isimler olmadığını görüyoruz. Ancak bizim kadromuza baktığımız zaman çok kaliteli bir şerefli bir kadro olduğunu görmekteyiz. Ama var ki parasız askerlik misali yeşil-beyaz sevdamız için fazlasıyla mücadele ettiler. Hepsinin alınlarından öpüyorum. Sonuçta Kırşehirspor çok büyük bir camia ve çok güçlü bir taraftar kitlesine sahip. O yüzden göreve geldiğimizde başta ben olmak üzere tüm Kırşehir halkının desteği ile takımımızı hak ettiği yere çıkarmak istiyor. Bu güce de sahibiz” açıklamasında bulundu.
(Haber-Fotoğraflar: Salih HANÇER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .