”Kırşehirspor’la hep birlikte güzel günler göreceğiz”

”Kırşehirspor’la hep birlikte güzel günler göreceğiz”

06.07.2017

Aylardır hiçbir hareketin olmadığı Kırşehirspor’la ilgili beklenen açıklama Belediye Başkanı Bahçeci’den geldi:

”Kırşehirspor’la hep birlikte güzel günler göreceğiz”

KIRŞEHİR Belediyesi ve Gençlik Hizmetleri tarafından düzenlenen Yaz Spor okulları açılışında konuşan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, aylardır hiçbir çalışmanın yapılmadığı Kırşehirspor’la ilgili beklenen açıklamayı yaptı.
Salı günü Ahi Stadı’nda açılışı gerçekleştirilen Yaz Spor Okullarının açılışında konuşan Başkan Bahçeci, Kırşehirspor’un geleceğini kurtulacaklarını ifade ederken ”Spor gerçekten yeni nesillerimizin, çocuklarımızın gençlerimizin iyi bir şekilde yetişmesi birlikte bir ekip anlayışı içinde spor yaparak birlikte bir şeyler yapma alışkanlığı kazanması bedenen ve sıhhaten, düzenli spor yapma alışkanlığının küçük yaşta kazanmaları son derece önemli bizde 2009 yılından bu yana düzenli olarak yaz spor okullarımızı yapıyoruz ve Gençlik hizmetleri il müdürlüğü ile Kırşehir belediyesi ortaklaşa organize ediyoruz. Buda kurumlar arası işbirliği yapma açısından, birlikte bir şeyler paylaşma açısından, iyi bir örnektir. Biz Belediye olarak burada çocuklarımızın kıyafetlerini, spor malzemelerini karşılıyoruz. Gençlik merkezimiz de hocalarıyla, tesisleriyle organizasyonu yapıyor ve Kırşehir’de 11 bin 677 kişinin başvurusu da yaz spor okullarına ilginin ne kadar yüksek olduğunun bir göstergesidir. 26 branşta hemen hemen sporun her branşında çocuklarımızın yazı en iyi şekilde değerlendirmesi için yaklaşık 2 ay boyunca hem tatillerini yapmaları, burada eğlenmeleri, yeni arkadaşlıklar edinmeleri hem de sporun temelini oluşturacak iyi sporcuların yaşaması adına son derece önemlidir. Spora ilgi gösterdikleri için velilere teşekkür ediyoruz çocukları bu alanda destekledikleri için onları buraya getirdiğiniz için. 11 bin 677 öğrenci başvurmuş ama 2 ayın sonunda istikrarlı bir şekilde sadece öğrenciyle kurslarımızı tamamlayacağız. Genel itibariyle gördüğümüz kadarı ile bir hevesle başlanıyor ama sonra araya başka şeyler giriyor ve sayıda ciddi bir düşüş oluyor sizden ricam başta çocuklarımıza gençlerimize sonrada ailelerimize lütfen istikrarlı bir şekilde kurslara gelmelerini teşvik edin onlar hayatında sporu önemli bir yerde tutsun bundan sonraki hayatlarında sporla, sporun her branşıyla ilgilensinler. Maalesef ülkemizde baktığımız zaman gençlerde bu değişiyor ama bizim yaşıtlarımızın spor yapma alışkanlığı çok fazla yok. Avrupa’da gelişmiş ülkelere baktığımızda hemen hemen her bireyin amatörce de olsa bir sporla ilgilendiğini istikrarlı bir şekilde hayatında spor’a bir yer açtığını görüyoruz. Bu açıdan çocuklarımıza da, gençlerimize de tavsiyem sizde mutlaka hayatınızda sporun bir branşını istikrarlı bir şekilde devam ettirin ki bu size bedenen sihhaten ve her açıdan gelişiminize katkı sağlasın bu da son derece önemli . Gençlerimizi yaz spor okullarına yüreklendiren velilerimize de çok teşekkür ediyorum” dedi.
Buradan Kırşehirspor taraftarlarına da seslenen Başkan Bahçeci, “Kırşehirspor’a çok ilgi gösteriyor bizler de belediye olarak valiliğimiz, milletvekillerimizle her zaman sporu daha ileriye taşımak için birlikte istişare ediyoruz ve birlikte çalışıyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde daha güzel hizmetleri hep birlikte göreceğiz” açıklamasında bulundu.
Bu arada Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin, mevcut Kırşehirspor Kulübü Başkanı Levent Akçakoca’nın görevini bırakması halinde yerine Veli Şahin’i getireceği spor kamuoyunda sıkça dillendiriliyor. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .