Kırşehirspor’da yönetim krizi için beklenti

Kırşehirspor’da yönetim krizi için beklenti

10.07.2017

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin girişimleriyle kulübün geleceği ele alınacak. Kırşehirspor’da yönetim krizi için beklenti Önümüzdeki sezon Bölgesel Amatör Ligi’nde mücadele edecek olan Kırşehirspor’da yönetim krizinin bu hafta içerisinde çözümleneceği bildirildi. Kırşehirspor’un yapılacak olan olağanüstü kongresinde kulübünün isminin değiştirileceği ve Belediye Başkan Yardımcısı Veli Şahin başkanlığında güçlü bir yönetimin oluşturulacağı öğrenildi. Kongre sonrasında ise teknik […]

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin girişimleriyle kulübün geleceği ele alınacak.

Kırşehirspor’da yönetim krizi için beklenti

Önümüzdeki sezon Bölgesel Amatör Ligi’nde mücadele edecek olan Kırşehirspor’da yönetim krizinin bu hafta içerisinde çözümleneceği bildirildi.

Kırşehirspor’un yapılacak olan olağanüstü kongresinde kulübünün isminin değiştirileceği ve Belediye Başkan Yardımcısı Veli Şahin başkanlığında güçlü bir yönetimin oluşturulacağı öğrenildi. Kongre sonrasında ise teknik heyet ile birlikte yeşil-beyazlı ekibin kadrosu şekillenecek.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin İl Spor Okulları’nın açılışında Kırşehirspor ile  ilgili yaptığı açıklama sonrasında kulübün üzerindeki kara bulutlar dağılmaya başladı. Başkan Bahçeci konuşmasında, “Kırşehirspor ile  ilgili önümüzdeki hafta (bu hafta) Valimiz Necati Şentürk ve Milletvekillerimiz Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya ile toplanıp karar vereceğiz ve toplantının sonuçlarını da kamuoyuyla paylaşacağız” açıklaması, yeşil-beyazlı camiada moralleri yükseltti.

Başkan Yaşar Bahçeci’nin olağanüstü kongrede Kırşehirspor’un ismini “Kırşehir Belediyespor” olarak değiştirmeyi istediği ve başkanlık görevine de Belediye Başkan Yardımcısı Veli Şahin’i getirmek istediği öğrenildi.

Haftalardır suskun kalan ve olağanüstü kongresini bile yapamayan Kırşehirspor’daki bu gelişmeler, yeşil-beyazlı taraftarları da fazlasıyla sevindirdi. Taraftarlar, “Belediye Başkanımız Yaşar Bahçeci, sonunda beklentilerimize karşılık verdi. Başkanımız şampiyonluğa oynayacak bir ekibin oluşturulmasını istiyor. Bu düşüncenin bir-iki yıl içerisinde gerçekleşeceğine inanıyoruz. Kırşehir’e büyük hizmetleri olan Başkan Bahçeci, el attığı sürece Kırşehirspor da birkaç yıl içerisinde üst liglere çıkar. Kendisine fazlasıyla güveniyoruz. İnşallah toplantıdan da iyi sonuçlar çıkar” dediler.

Kırşehirspor taraftarları, Yozgatspor, Nevşehirspor ve Aksaray Belediyespor başta olmak üzere çok sayıda kulübün transferlerini tamamladığını ve yeni sezon kampı için gün saydıklarını ifade ederek, “18 Nisan’da alınan olağanüstü kongrenin üzerinden yaklaşık 3 ay geçmesine rağmen bir türlü yönetim oluşturulmadı. Kırşehir’de memleket sevdalısı olan iş adamlarımız ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerimiz var. Kimseden ses çıkmadı. Bizden küçük illerde ve ilçelerde profesyonel takım varken, merkez nüfusu 131 bin olan Kırşehir’de, şehrimizi layıkıyla temsil edecek bir takım kuramıyoruz. Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin bu kararı hepimizi mutlu etti” diye konuştular. (HABER: SALİH GÜNER)

 

 

 

 

 YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .