Kırşehirspor yarın toplanıyor

Kırşehirspor yarın toplanıyor

29.07.2017

Başkan Veli Şahin: “Bize güvenenleri asla hayal kırıklığına uğratmak istemiyoruz”

GEÇTİĞİMİZ hafta olağanüstü genel kurulunu yaparak Kırşehirspor Belediyespor adını alan ve önümüzdeki sezon Bölgesel Amatör Ligi’nde mücadele edecek olan Kırşehirspor’un Cuma günü yapacağı duyurulan sezon başı startı, Güneykent Tesisleri’ndeki bakımın uzaması nedeniyle 1 Ağustos Salı gününe alındığı öğrenildi.
Yeşil-beyazlılar, transfer çalışmalarını yoğun şekilde sürdürürken, kadrosuna iki futbolcu daha kattığı bildirildi. Kırşehirspor’un 22-23 Temmuz tarihlerinde yaptığı seçmelerde, takımda oynayabilecek kapasitede futbolcunun olmadığı kaydedildi.
Zara Belediyespor’dan Muhammed Yörük, Mustafa Akkuş ve Salih Bölükbaşı ile anlaşan yeşil-beyazlılar, Zara Belediyespor’dan Mehmet Şükrü Önder ile de büyük ölçüde anlaştı. Geredespor’da top koşturan Ali Tuna’nın da birkaç gün içerisinde Kırşehir’e gelerek yöneticilerle masaya oturacağı bildirildi.
Kırşehirspor’un geçen yıl kadrosunda yer alan Ganalı Aminu Muhammed İbrahim, Serhat Velioğlu, Ahmet Batuhan Akyıldız, Seyit Mehmet Söğüt ve Yunus Emre Can ile birlikte 13-14 futbolcunun 1 Ağustos’ta Kırşehir’de olacağı ve lig hazırlıklarına başlayacağı açıklandı.
BAL’da mücadele edecek olan Kırşehir Belediyespor, Zara Belediyespor’dan Muhammed Yörük, Mustafa Akkuş ve Salih Bölükbaşı ile anlaşma imzalarken, yeşil-beyazlılar, yeni sezonun hazırlıklarına bugün Güneykent Tesisleri’nde yapacağı antrenmanla başlayacak.
Kırşehir Belediyespor Başkanı Veli Şahin, transfer çalışmalarına devam ettiklerini ve bazı futbolcularla görüşmeler yaptıklarını belirterek, ” Akıllı transferler yaparak kısıtlı kaynaklarımızı heba etmeyeceğiz. Hedefimiz, bu sezon taraftarlarımıza başarılı bir takım seyrettirmektir. Elbette zirveye oynayan bir ekip oluşturmak istiyoruz. Taraftarlarımızın merakla beklediği transferleri kısa sürede yapıp, sezona en iyi şekilde başlamak istiyoruz” dedi.
Bu arada Başkan Veli Şahin, Kırşehirspor’un isim değişikliğinin ardından Belediyespor ismiyle devam edeceklerini belirterek, kendine güven duyanlara teşekkür etti.
Gece-gündüz demeden çalışıp Kırşehir Belediyespor’u layık olduğu profesyonel liglere taşımayı kendilerine hedef koyduklarını belirten Başkan Veli Şahin, seçildiği olağanüstü kongrenin ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Bugün şehrimizin önemli bir değeri olan Kırşehirspor kulübümüzün yapılan olağanüstü kongresinde yönetim kurulu listemiz tek aday olarak çıktı ve il yöneticilerimizin teklifi, camiamızın desteği, üyelerimizin tercihi ile Kırşehir Belediyespor kulübümüze Başkan seçildim. Bu meşakkatli ve önemli görevi teklif eden Başta Belediye Başkanımız Sayın Yaşar Bahçeci’ye, Valimiz Sayın Necati Şentürk’e, Milletvekillerimiz Sayın Mikail Arslan ve Sayın Salih Çetinkaya’ya ve bu yolda bana destek veren STK mensuplarına, yönetim ve Denetim kurulu arkadaşlarıma, basınımıza ve futbol camiamıza desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Rabbim çıktığımız bu hizmet yolculuğunda da bizleri mahcup etmesin. Bizlere yüklenen sorumluluğun bilincinde olarak güzel Kırşehir’imiz ve güzide takımımız için gece gündüz demeden çalışıp layık olduğu profesyonel liglere taşımak tek hedefimiz olacaktır. Birlik ve beraberlik içerisinde yöneticisinden teknik ekibine, futbolcusundan taraftarına ve medya mensubu kardeşlerime kadar takım olmak ve aynı hedefe yürümek bizlere güç verecektir. Bize güvenenleri asla hayal kırıklığına uğratmak istemiyoruz. Bu takım ve şehir için hayallerimiz ve yapacağımız çok iş var. Kendi öz kaynakları ile Tesisleşmesi ile Altyapısı ve futbol okulu ile kurumsallaşması ile örnek ve gıpta ile bakılan bir kulüp olmayı hedefliyoruz. İşimizin kolay olmadığını biliyoruz, Ancak zoru başaracak irade ve kararlılığa da sahibiz. Bu vesile ile Kongremizin önce şehrimize ve takımıza ve camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.”
Kırşehir Belediyespor’un Sportif Direktörü Salih Eken ile Teknik Direktör Gökhan Kaynak, kulübün imkânları ölçüsünde transferler yaparak lige gireceklerini ve Nevşehir’de kamp yapacaklarını söyledi.
Kırşehirspor’un başarısı için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini, takımın ve teknik heyetin etrafında kenetlenmesinin önemine dikkat çeken Gökhan Kaynak, Sportif Direktör Salih Eken ve teknik ekiple bu yola çıktıklarını, transferlere ince eleyip sık dokuyarak, Kırşehirspor’un başarısına katkı sunacak oyuncuları yeşil-beyazlı takıma katmaya çalıştıklarını söyledi.
Takıma transfer etmek istedikleri pek çok futbolcu ile görüşme yaptıklarını, ayrıca Kırşehir’de istikbal vaat eden genç yetenekleri de tespit etmeye çalıştıklarını ifade eden Kaynak, “Kırşehir’de herkes bizlere ve takımımıza inansın, güvensin. Biz buraya Kırşehirspor’un başarılı olması için geldik. Elbet zaman zaman kötü ve istenmeyen sonuçlar da alınabilir. Ama destek ve moral her şeyin üstesinden gelecektir. Biz Kırşehir’de birlik ve beraberlik içinde olur, il yöneticilerimiz yanımızda, taraftarlarımız arkamızda olduğu sürece en güzel başarılı elde edeceğimize inanıyoruz. Şimdiden herkesten destek beklediğimizi belirtmek istiyoruz” dedi.
Öte yandan Kırşehirspor Teknik Direktör Gökhan Kaynak ve Kırşehirspor Sportif Direktörü Salih Eken’in de izlediği 22-23 Temmuz tarihlerindeki Güneykent Tesisleri’ndeki seçme ve denemelere yaklaşık 30 sporcunun katıldığı ve yeşil-beyazlı kadroda yer alabilecek kapasitede futbolcu bulunmadığı bildirildi. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .