Kırşehirspor umut verdi

Kırşehirspor umut verdi

24.08.2017

Son yıllarda doğru dürüst hiçbir maçını izlemediğim Kırşehirspor’u Ziraat Türkiye Kupası’nda izleme imkanı buldum. Yıllarca 2. Lig ve 3. Lig’te maçlarını kaçırmadan izlediğim, zamanım olduğunca deplasmanlarına gittiğim Kırşehirspor amatör kümeye düştükten sonra ne yalan söyleyeyim hiçbir maçına gitmedim. Sadece geçen sezon içerideki 4-5 maçını izledim. Neden gitmediğimi merak edenlere söyleyeyim. Birincisi Kırşehir ve Kırşehirspor’un gerçek […]

Son yıllarda doğru dürüst hiçbir maçını izlemediğim Kırşehirspor’u Ziraat Türkiye Kupası’nda izleme imkanı buldum.
Yıllarca 2. Lig ve 3. Lig’te maçlarını kaçırmadan izlediğim, zamanım olduğunca deplasmanlarına gittiğim Kırşehirspor amatör kümeye düştükten sonra ne yalan söyleyeyim hiçbir maçına gitmedim. Sadece geçen sezon içerideki 4-5 maçını izledim.
Neden gitmediğimi merak edenlere söyleyeyim.
Birincisi Kırşehir ve Kırşehirspor’un gerçek yeri BAL değil, ikincisi de spor muhabiri Salih Hançer bu işi benden daha iyi yaptığı için…
En önemlisi de Kırşehir’den daha küçük il ve ilçelerin Süper Lig’te, 1. Lig, 2. Ve 3. Lig’te mücadele ederken, Kırşehirspor’un amatör kümede sefilleri oynamasını içime sindiremiyordum. Oynanan futbol ve alınan sonuçlar Kırşehir’e yakışmıyordu da ondan.
Ben maça gitmiyordum, ama Kırşehirspor’un haber ve yorumlarına sayfa sayfa yer vererek, okuyucularımıza aktarıyorduk.
Ancak bu sezon Yeşil Kırşehirspor’un adının Kırşehir Belediyespor olarak değiştirilmesi, Valimiz Necati Şentürk, Belediye Başkanımız Yaşar Bahçeci, Milletvekillerimiz Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya’nın Kırşehirspor’a sahip çıkıp, yeni bir oluşum içine girmeleri ve iyi transferler yapılmasını sağlamaları Kırşehir’de herkesi olduğu gibi beni de heyecanlandırdı.
Aksaray Belediyespor ile Kırşehir Belediyespor arasındaki Ziraat Türkiye Kupası maçına Kırşehir il yöneticilerinin ve taraftarların gösterdiği ilgi beni gelecek adına umutlandırdı.
Yeni kurulan ve 10 gündür birarada çalışan bir takımı başarılı buldum. Bu takımın bu sezon iş yapacağına inanıyorum. Belki 3-4 nokta transferlerle şampiyon olabiliriz diye düşünüyorum.
Orta sahaya ve forvete yapılacak kaliteli takviyelerle bu gruptan biz şampiyon olabiliriz. Bu konuda il yöneticilerimiz biraz daha maddi destek verirlerse hedefimize ulaşırız.
Eh artık biraz daha destek verin lütfen.
Biz de, siz de şampiyon Kırşehir Belediyespor’la gurur duyalım ve layık olduğumuz yere, yani profesyonel lige çıkıp, özlemimizi dindirelim.
Biz “Kırşehir Çiğdem” Gazetesi olarak buradan Kırşehir’imizin tüm il yöneticilerini, kulübümüzün başkan ve yönetimini, teknik heyetini ve tüm futbolcularını kutluyoruz. Bir kutlama da yaz-kış, soğuk sıcak demeden yıllardır takımlarını yalnız bırakmayan taraftarlara. Takımlarını sıcak havaya rağmen 90 dakika boyunca susmadan, centilmence destekleyen, çirkef ve küfürbaz bir avuç Aksaray taraftarına karşılık vermeyen Kırşehirspor taraftarlarının takımlarına olan inanç ve güvenle bu desteklerinin sezon boyunca tam destek vereceklerine olan inancımı da özellikle belirtmek istiyorum.
Özetle yeşil-beyazlı formayla ilk kez taraftarın karşısına çıkan futbolcuların performansı, mücadelesi taraftarları ve yönetimi memnun etti. Doğru dürüst kamp yapıp bir arada çalışmayan bir takımın 108 dakika canla başta mücadele verip, bu dakikada bir golle yenilip kupadan elenmesine rağmen herkesin futbolcuları ayakta alkışlaması da bunun bir göstergesiydi.
Bu takımın oluşturulmasında büyük destek veren Valimize, Belediye Başkanımıza, milletvekillerimize yürekten teşekkür ediyor, teknik heyeti ve futbolcularına şampiyonluk yolunda başarılar diliyorum.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .