Kırşehirspor sahaya iniyor!

Kırşehirspor sahaya iniyor!

26.07.2017

Yeşil-beyazlı takımımızın yeni futbolcuları, hafta sonunda Güneykent Tesisleri toplanarak yeni sezonun hazırlıklarına başlayacak

BÖLGESEL Amatör Ligi’nde (BAL) mücadele edecek olan Kırşehirspor, Zara Belediyespor’dan Muhammed Yörük, Mustafa Akkuş ve Salih Bölükbaşı ile anlaşma imzalarken, yeşil-beyazlılar, yeni sezonun hazırlıklarına yarın Güneykent Tesisleri’nde yapacağı antrenmanla başlayacak.
Kırşehirspor Teknik Direktörü Gökhan Kaynak, Güneykent Tesisleri ile Ahi Stadı’nı gezerek bilgiler aldı ve yaptığı açıklamada, Kırşehirspor’a başarılı olmak için geldiğini söyledi.
Kırşehirspor Başkan Adayı Veli Şahin, transfer çalışmalarına devam ettiklerini ve bazı futbolcularla görüşmeler yaptıklarını belirterek, “27 Temmuz’da kongremiz var. Kongrede yetki aldıktan sonra görüşmeleri hızlandıracağız. Akıllı transferler yaparak kısıtlı kaynaklarımızı heba etmeyeceğiz. Hedefimiz, 3-5 yıl içerisinde üst liglere çıkmaktır. Elbette zirveye oynayan bir ekip oluşturmak istiyoruz. Taraftarlarımızın merakla beklediği transferleri olağanüstü kongreden sonra belirleyeceğiz” dedi.
Kırşehirspor’da teknik sorumluluğa getirilen Gökhan Kaynak, yaptığı açıklamada, “Kırşehir, gerçekten beni çok etkiledi. Şehrin orta yerinde Ahi Stadı’nın bulunması ilginç. Güneykent Tesisleri’nde kamp ve antrenmanlarımızı yapabileceğiz. Bir futbol takımı için çok uygun çalışma şartları var. Bu şartları en iyi şekilde değerlendirerek lig başlayana kadar hazır hale geleceğiz” dedi.
Kırşehir’in yıllardır profesyonel lig özlemi çektiğini ifade eden Gökhan Kaynak, kulübün imkânları ölçüsünde transferler yaparak lige gireceklerini söyledi.
Kırşehirspor’un başarısı için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini, takımın ve teknik heyetin etrafında kenetlenmesinin önemine dikkat çeken Gökhan Kaynak, Sportif Direktör Salih Eken ve teknik ekiple bu yola çıktıklarını, transferlere ince eleyip sık dokuyarak, Kırşehirspor’un başarısına katkı sunacak oyuncuları yeşil-beyazlı takıma katmaya çalıştıklarını söyledi.
Takıma transfer etmek istedikleri pek çok futbolcu ile görüşme yaptıklarını, ayrıca Kırşehir’de istikbal vaat eden genç yetenekleri de tespit etmeye çalıştıklarını ifade eden Kaynak, “Kırşehir’de herkes bizlere ve takımımıza inansın, güvensin. Biz buraya Kırşehirspor’un başarılı olması için geldik. Elbet zaman zaman kötü ve istenmeyen sonuçlar da alınabilir. Ama destek ve moral her şeyin üstesinden gelecektir. Biz Kırşehir’de birlik ve beraberlik içinde olur, il yöneticilerimiz yanımızda, taraftarlarımız arkamızda olduğu sürece en güzel başarılı elde edeceğimize inanıyoruz. Şimdiden herkesten destek beklediğimizi belirtmek istiyoruz” dedi.
Kırşehirspor teknik sorumlularından elde edilen bilgilere göre, yöneticilerin hafta sonuna kadar anlaştığı futbolcularla Cuma günü toplanılacağı ve Güneykent Tesisleri’nde ilk startın verileceği öğrenildi.
Eylül ayında başlayacak Bölgesel Amatör Ligi’nde mücadele edecek olan Kırşehirspor, Zara Belediyespor’dan Muhammed Yörük, Mustafa Akkuş ve Salih Bölükbaşı ile anlaştı.
Öte yandan Yeşil-beyazlılar, 22 yaşındaki Muhammed Yörük, 23 yaşındaki Mustafa Akkuş ve 22 yaşındaki Salih Bölükbaşı ile her konuda anlaştığı ve hafta içerisinde Kırşehir’e gelecek olan üç futbolcunun bugün Güneykent tesislerinde imza atacağı açıklandı.
İşte Kırşehirspor’un yeni transferleri…
MUHAMMED YÖRÜK KİMDİR?
27 Mart 1995 yılında Sivas’ta doğdu. Futbola 2007 yılında Sivas TEDAŞ’ta başladı. TEDAŞ formasını 3 yıl giydikten sonra Sivas Yolspor’a geçti ve burada da 3 yıl top koşturdu. 2012 yılında Sivas Belediyespor’a transfer oldu ve 9 Ocak 2014’te Sivas Belediyespor ile profesyonel sözleşme imzaladı. Aynı yıl amatörlüğe dönüş yaptı Zara Belediyespor formasını giydi. 2015 yılında profesyonelliğe ikinci kez imza atan Muhammed Yörük, amatörlüğe dönüş yaparak Zara Belediyespor’da top koşturdu. U-21 Ligi’nde 59 maçta 1 gol, Türkiye Kupası’nda 1 maç, 3. Lig’de 29 maçta 1 gol ve Bölgesel Amatör Ligi’nde 47 maçta 5 gol attı.
MUSTAFA AKKUŞ KİMDİR?
1 Ocak 1994 yılında Sivas Yıldızeli’nde dünyaya geldi. Futbola 21 Nisan 2006 tarihinde Haznedar İdmanocağıspor’da başladı. Haznedar İdmanocağı’nda iki yıl futbol oynadıktan sonra 2008 yılında Altınovaspor’a transfer oldu. Bir yıl Altınova ve 2 yıl Volkanspor’da top koşturduktan sonra, Sivas Belediyespor’a transfer oldu. Sivas Belediyespor ile profesyonel sözleşme imzalayan Mustafa Akkuş, daha sonra tekrar amatörlüğe dönüş yaptı ve 10 Eylül 2014 tarihinde Zara Belediyespor’a transfer oldu. Kırmızı-siyahlı formayı 4 yıl giyen Mustafa Akkuş, Zara Belediyespor ile 2015 yılında profesyonel sözleşme imzaladı. Mustafa Akkuş, Zara Belediyespor’un küme düşmesi sonucu tekrar amatörlüğe dönüş yaptı ve 2016 yılında devre arasında Torbalıspor’a transfer oldu. Geçen yıl Kırşehirspor’un grubunda mücadele eden Zara Belediyespor’da top koşturdu. Mustafa Akkuş, U-21 Ligi’nde 65 maç oynadı ve 20 gol attı. Türkiye Kupası’nda 1 maç oynarken 3. Ligi’nde 8 maçta forma giydi. Bölgesel Amatör Ligi’nde ise 56 maçta 20 gol atma başarısı gösterdi.
SALİH BÖLÜKBAŞI KİMDİR?
27 Temmuz 1995 yılında Sivas’ta dünyaya geldi. Futbola 4 Nisan 2007 tarihinde Sivas TEDAŞ Spor’da başladı. TEDAŞ Spor’un formasını 3 yıl giydi. 2 yıl Yolspor’da oynadı. Daha sonra Sivas Belediyespor’a transfer oldu ve 9 Ocak 2014 tarihinde profesyonel imzayı attı. Amatörlüğe geçerek Zara Belediyespor’a transfer oldu. Zara Belediyespor’da tekrar amatörlüğe döndü ve iki sezondur formasını taşıyor. U-21 Ligi’nde 38 maçta 2 gol, Türkiye Kupası’nda 1 maçta 1 gol, 3. Ligi’nde 5 maçta 1 gol ve Bölgesel Amatör Ligi’nde 36 maçta 5 gol attı. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .