KIRŞEHİRSPOR LİG HAZIRLIKLARI YOĞUNLAŞTIRDI

KIRŞEHİRSPOR LİG HAZIRLIKLARI YOĞUNLAŞTIRDI

12.09.2017

Kırşehir Belediyespor Teknik Direktörü Gökhan Kaynak: “Futbolun doğruları oynayan bir takım olacağız”

SPOR Toto Bölgesel Amatör Ligi’nde mücadele edecek olan Kırşehir Belediyespor yeni sezon hazırlıkları çerçevesinde çalışmasına tam gaz devam ediyor.
Önceki gün Kayseri’de Kayseri Şekerspor’la yaptığı özel maçı 2/0 kazanarak Kırşehir’e dönen ve lig hazırlıklarını yoğun bir şekilde sürdüren Kırşehir Belediyespor dün Güneykent sahasında yaptığı idmanla devam etti.
Dün gerçekleştirilen idman ısınma hareketleri ile başlarken daha sonra 15’er dakikalık 2 grup halinde koşular ile devam etti. Düz koşular ve top kapma çalışmalarıyla süren antrenman daha sonra taktik ağırlıklı hücuma yönelik çalışmalarla sürdü. Antrenmanın son bölümünde ise tam sahada çift kale maç oynandı. Yeşil ile mavi takım arasında oynan çift kale maçı yeşil takım 4-3 kazandı.
Yapılan çift kale idmanının ardından karın kası ve açma germe hareketleri ile idman sonra erdi.
Kırşehir ikinci yarı hazırlıkları kapsamında ikinci etap kamp çalışmalarına bugün akşam yapacağı taktik idmanla sürdürecek.

TEMPO ÇOK YÜKSEK

Yeni sezon hazırlıklarını 1 Ağustos’tan beri hazırlık maçları başta olmak üzere tek ve çift antrenmanla sürdüren Kırşehir Belediyespor’da çalışmaların yüksek tempoda geçmesi üzerine futbolcular bitkin düştü.
Dün Güneykent tesisinde sabah çalıştı. Saat 08.30’da başlayan antrenmana yeşil-beyazlılar tam kadro katıldı. Sabahki bölümde Gökhan Kaynak yönetiminde ısınma hareketleri ile başlayan antrenman dayanıklılık koşularının ardından topla teknik çalışmasıyla sona erdi. Yine Güneykent Tesisi’nde saat 18.00’te yapılması gereken antrenman ise futbolcuların aşırı derecede yorgun düşmesi üzerine kısa sürdü. Kırşehirspor bugün yapacağı çift antrenmanla yeni sezon hazırlıklarını sürdürecek.

“FUTBOLUN DOĞRULARI OYNAYAN BİR TAKIM OLACAĞIZ”

SPOR Toto Bölgesel Amatör Ligi takımlarından temsilcimiz Kırşehir Belediyespor’da yeni sezon çalışmalar son sürat devam ederken, önceki akşam yapılan antrenman sonrası gazetemize açıklamalarda bulunan Belediyespor’un teknik patronu Gökhan Kaynak, ayakları yere sağlam basan bir takım oluşturmak istediklerini söylerken, futbolunda doğrularını oynayan bir takım olacaklarını da belirtti.
Kırşehir Belediyespor’un genç Teknik Direktörü Gökhan Kaynak, 2017-2018 sezonunda Transfer çalışmalarını devam ettiklerini ve bu süreçte yeni isimle anlaştıklarını ifade ederek nokta transfer yapmaya gayret gösterdiklerini ifade etti.
Kaynak, “Ayakları yere basan ve bu ligde rakiplerine boyun eğmeyecek bir takım kurma telaşı içerisindeyiz. Ligimizin başlamasına kısa bir süre var. Güneykent’te ilk etap kampımız devam ediyor. Nevşehir’deki 2. Etap kampında eksikleri tespit edip o doğrultuda eksiklerimiz üzerinde çalışıp eksikleri gidereceğiz” dedi.

“TRANSFER SÜRECİNDEKİ TABLO, BİZLERİN NEREYE GİDECEĞİNİ GÖSTERECEK”

Güneykent’te, çalışmalar ile alakalı açıklamalarını yapan Adanalı teknik adam, “Sizlerin de gördüğü gibi diğer kulüpler çok ciddi transferler yapıyorlar. Şunu da çok net bir şekilde söylemek istiyorum ki ben buraya bu takımın başarılı olması için geldim. Umarım burada istediğimizi yapabiliriz. Transfer döneminde sayın başkan ve yönetici arkadaşlar ile istediğimiz transferlerde olumlu görüşmeler sağlayarak takımımızı oluşturmaya çalışıyoruz. Rakipler ne yaparsa yapsın ligde istediğimizi ispat ederiz diye düşünüyorum. Dediğim gibi bu transfer sürecindeki tablo, bizlerin nereye gideceğini gösterecek” dedi.
Tecrübeli teknik adam, ayakları yere sağlam basan bir takım oluşturmak istediklerini ifade ederek, “Açıkça söyleyeyim Kırşehir Belediyespor’un imkanlarına göre oyuncu aldık. Çok ciddi rakamlar vererek transfer yapan takımlarda var. Onlara saygı duyuyoruz ama Kırşehir Belediyespor’un imkânları ve olanakları neticesinde transfer yapmaya çalıştık ve bütçemize göre transfer yaptığımızı düşünüyorum. Transfer yaparken de baya ciddi bir şekilde tartışıyoruz. Öyle de olması gerekiyor. Umarım ayakları yere sağlam basan bir takım oluştururuz” diye konuştu. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .