Kırşehirspor, Kırşehirli hocalara emanet edilmeli

Kırşehirspor, Kırşehirli hocalara emanet edilmeli

08.07.2017

BÖLGESEL Amatör Ligi’nde mücadele edecek olan Yeşil Kırşehirspor’un Türkiye Futbol Federasyonuna 20 bin liralık teminat mektubunu yatırmasının ardından, kulüp Başkanı Levent Akçakoca başta olmak üzere yöneticilerin halen istifa etmemesine rağmen Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin yeni bir yönetim oluşturmak için çalışma yaptığı bildiriliyor. Teknik Direktör adayları Salih Eken, Bekir Barış Cihan, Mutlu Kaya, Ali Uçar, […]

BÖLGESEL Amatör Ligi’nde mücadele edecek olan Yeşil Kırşehirspor’un Türkiye Futbol Federasyonuna 20 bin liralık teminat mektubunu yatırmasının ardından, kulüp Başkanı Levent Akçakoca başta olmak üzere yöneticilerin halen istifa etmemesine rağmen Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin yeni bir yönetim oluşturmak için çalışma yaptığı bildiriliyor.
Teknik Direktör adayları Salih Eken, Bekir Barış Cihan, Mutlu Kaya, Ali Uçar, Sinan Özdoğan, Abdurrahman Cem, Muzaffer Atabay’ın isimleri gündemde yerini korurken, son yıllarda Kırşehirspor’un liglere katılması için yoğun çaba gösteren Bekir Barış Cihan’ın ve Salih Eken’in isimleri bir adım öne çıkıyor.
Özellikle son 6 yıl içinde kulübün kapısına kilit vurulacağı anlarda ortaya çıkarak arkadaşları ile birlikte Kırşehirspor’un lige katılmasını sağlayarak taraftarların gönlünde taht kuran Bekir Barış Cihan, 2 sezon önce 80 bin TL’lik bütçe ile ligde 36 puan toplayıp 6.sırada tamamlaması ve diğer yandan futbolcu taraftar, basın ile yakın diyalog sağlayarak kulüp ile şehir arası barış ortamı sağladı.
Hem akademik, hem de antrenörlük hayatındaki ilişkileri ile Kırşehirspor adına önemli bir isim olan Bekir Barış Cihan, kurumsal ve bütçeli bir yapıda başarılı olacağı da taraftarları tarafından dile getiriliyor.
Salih Eken’in uzun yıllar Süper Ligi’nde futbol oynaması, 2., 3.Lig’te takım çalıştırması ve hatta Süper Lig takımlarının alt yapılarında çalışan, beyefendi kişiliği ile her kesimin taktirini, sevgisini kazanan Salih Eken’in de Kırşehirspor’un teknik kadrosunda yer alası Kırşehirspor’un vizyonu açısında önemli bir isim olarak öne çıkıyor.
Salih Eken ve Bekir Barış Cihan ikilisinin kol kola ve kafa kafaya vermesi, birlikte çalışması Kırşehirspor’u hedefine ulaştırabilir. Kırşehirspor’un hedefi demek sadece şampiyonluk değil, kurumsal ve akademik lig için alt yapıyı sağlayacak isimler olarak dinlendiriliyor.
Şehrin takımı Kırşehirspor’un planlamasını ve sezonluk programları yapacak isimler olan Salih Eken ve Bekir Barış Cihan’ın göreve gelmesi halinde Kırşehirspor bu sezon olmasa bile önümüzdeki sezonlar hedefine ulaşabilir.
Bu sezon olmasa bile cümlesindeki ifade, Kırşehirspor’un transferde geç kalması, eski yönetimin hala istifa etmeyerek yeni yönetimin yolunu açmaması nedeniyle hem transferde gecikmeler, hem de kadro oluşumunda yaşanan sıkıntılara rağmen bu isimler Kırşehirspor’un getireceği oyuncunlar ile heyecan katabilirler. Bu sorunların ardından şampiyonluk gelebilirde, gelmeyebilirde. Ama kurumsal yapı, planlama ve sezonluk programlarla Kırşehirspor’un geleceği artık aydınlık olacaktır.
Yeşil-beyazlı taraftarlar ise antrenör Bekir Barış Cihan’ın, Kırşehirspor’un teminat mektubunu Federasyona yatırılarak liglere dahil olmasının ardından sosyal medya hesaplarında geniş yankı buldu.
Taraftarlar, “Hiç kimse bu kulübe sahip çıkmaz iken, Bekir Barış Cihan elini değil resmen gövdesini taşın altına koydu. Kimse bu kulübün kapısını çalmaz iken, memleket sevdalısı Bekir Barış Cihan gibi 2-3 arkadaşların sayesinde zar-zor liglere katılarak Kırşehir’de bir heyecan yaşatmış ve Kırşehirspor olgusunu kaybolmaktan engellemişti” açıklamasında bulundu.
(Haber: Salih GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .