KIRŞEHİRSPOR ESKİ GÜNLERİNİ ARIYOR

KIRŞEHİRSPOR ESKİ GÜNLERİNİ ARIYOR

25.05.2015

Bu lig Kırşehir’e ve Kırşehirspor’a yakışmıyor!

Nostalji Kırşehirspor copy

Yıllarca Türkiye 2. Ve 3. Liglerinde başarıyla mücadele veren ancak siyasilerin ve il yöneticilerinin sahip çıkmaması nedeniyle bugün amatör ligte sürünen yeşil-beyazlı ekip kendisine uzanacak bir yardım eli bekliyor
1969 YILINDA ve yıllarca Türkiye liglerinde başarıyla mücadele eden Kırşehirspor, son yıllarda siyasilerin ve il yöneticilerinin gerekli desteği vermemesi nedeniyle amatör ligte sefilleri oynaması Kırşehirspor taraftarlarını üzüyor.
Bugün Süper Lig’te mücadele eden, Trabzonspor, Sivasspor, , Kayserispor gibi takımlarla mücadele eden Kırşehirspor yıllarca 2. Ve 3. Lig’te şampiyonluk yaşadı, başarıdan başarıya koştu. Ancak 2007 yılından sonra çöküş dönemine giren Kırşehirspor kötü yönetimler sonucu önce 2. Lig’ten 3. Lig’e, hemen ardından 3. Lig’ten amatör kümeye indi.
Borç batağında olduğu için Yeni Kırşehirspor ve Yeşil Kırşehirspor olarak adı değiştirildi, ancak yine de başarılı olamadı ve sonunda 3-4 trilyonluk borç batağından çıkamayınca amatör kümeye düştü ve tarih olup gitti.
İki yıl önce Köyhizmetlerispor’un adı değiştirilerek Yeşil Kırşehirspor oldu. Ancak yine de başarılı olamadı. Bugün Bölgesel Amatör Lig’te mücadele eden Kırşehirspor yine il yöneticilerinin, siyasilerinin ve varlıklı işadamlarının gerekli desteği vermemesi nedeniyle ayakta kalabiliyor.
Çevre illerin takımları bugün Süper Lig, 1., 2. Ve 3. Lig’te başarıyla temsil edilirken, Kırşehirspor’un Bölgesel Amatör Lig’te kendisine uzanacak bir yardım eli beklediğini belirten taraftarlar, Kırşehirspor’un bulunduğu ligin Kırşehir’e ve Kırşehir’e yakışmadığını söylüyor.
Bu sezon ligi 6. Sırada tamamlayan Kırşehirspor’un içeride ve dışarıdaki tüm maçlarını izleyen ve deplasman maçlarına yüzlerce Kırşehirspor taraftarını götüren Neşet Ertaş Taraftar Grubu Lideri Halil Kurt, yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Yıllardır amatör kümede sürünmekten büyük üzüntü duyuyoruz. Kırşehirspor’un yeri bu lig kesinlikle değildir. Kırşehir’den daha küçük nüfusa sahip iller Süper Lig’te, Birinci, İkinci ve Üçüncü Lig’te başarıdan başarıya koşarken Kırşehirsporumuzun amatör ligte olması bizleri üzüyor, bizlerin zoruna gidiyor. Bu bizim için değil, bu ili yönetenlerin, siyasilerin ayıbı olsa gerek. İnşallah yeni sezonda il yöneticilerimiz, siyasilerimiz ve bu ilde para kazanan sanayici ve işadamlarımız üzerlerine düşen maddi ve manevi katkıları verirler de şampiyon olup 3. Lig’e çıkarız. Bu konuda biz taraftarlar da elimizden gelen her türlü manevi katkıyı yapacağımıza söz veriyoruz. Çünkü biz Kırşehirspor hastasıyız. Onun için canımızı bile veririz. Onun başarılı olması için bugüne kadar her türlü özveriyi yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Yıllardır Kırşehirspor’un içeride ve dışarıdaki tüm maçlarını ben ve götürdüğüm yüzlerce taraftarımızla izliyor ve takımımıza tribün desteği vermeye çalışıyorum. Oynadığımız ligte bizim taraftarımız gibi bir taraftar yok. Başka il ve ilçe takımlarının deplasmana giden bir tane taraftarı yokken Kırşehirspor’un yüzlerce taraftarı içeride ve dışarıda takımlarını yalnız bırakmıyor. Bu bizim için de, Kırşehir için de büyük bir onur ve şereftir. Tabi bu da öyle kolay olmuyor. Maddi anlamda zorluk ve sıkıntı çekiyoruz. Bazen otobüs buluyoruz, yiyecek bulamıyoruz, bazen yiyecek buluyor, otobüs bulamıyoruz. Çok günümüz açlık ve sefalet içinde geçiyor. Ama Kırşehirspor’u içeride ve dışarıdaki tüm maçlarda yalnız bırakmıyoruz. Bu anlamda bizlere maddi ve manevi destekte bulunan bütün hemşehrilerimize, il yöneticilerimize şükran borçluyuz.”
(Haber-Fotoğraf:Salih HANÇER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .