Kırşehirliler ünlü yazarlar ve kitaplarla buluştu

Kırşehirliler ünlü yazarlar ve kitaplarla buluştu

23.09.2017

Kırşehir’de 60’a yakın yazar ve yayınevi ağırlanırken, Kırşehirliler söyleşi ve imza günlerinde yazarlarla görüşme fırsatı buldu…

KADİM kültürlere ev sahipliği yapmış, 5 bin yıllık tarih ve kültür kenti Kırşehir’de dolu dolu geçen 30. Ahilik Haftası’nda düzenlenen Kitap Günleri yoğun ilgi gördü.
Türkiye’nin en iyi yayınevleri ile seçkin yazarlarını ağırlayan Kırşehir’de 2. Kitap Günleri ile kültür haftası yaşandı.
Kırşehir Belediyesi’nin öncülüğünde, Halkbank’ın sponsorluğunda düzenlenen Kitap Günleri, Kırşehirlileri ünlü yazarlar ve kitaplarla buluşturdu.
18-24 Eylül 2017 tarihleri arasında Ahi Evran Külliyesinde düzenlenen Kırşehir 2. Kitap Günlerine seçkin yayınevlerinin yanı sıra ünlü yazarlar katıldı.
Ülkemizin seçkin yazarlarının da katıldığı Kitap Günleri’nde ünlü yazarlar okurlarıyla buluşurken, imza günü ve söyleşilere yoğun ilgi gösterildiğini belirten Kırşehir Belediye Baykan Yardımcısı Emre Şahinci, Kitap Günleri katılımcılarına ve Kırşehirlilere teşekkür etti.
Emre Şahinci, “30’uncu Ahilik Haftası kapsamı içerisinde 2’incisini düzenlediğimiz Kitap Fuarımıza 60’a yakın yayınevi ve 60’a yakın yazar katıldı, 20 söyleşi yapıldı. Geçen yıl Cacabey Meydanında yaptığımız Kitap Fuarı, diğer etkinliklerin Cacabey Meydanında olması dolayısıyla Ahi Evran Külliyesi’nde gerçekleşti. Tüm yayınevleri okur-yazarlarımızın ihtiyacı olan çok kaliteli kitaplar sunuyorlar. Ciddi anlamda hakikaten çok güzel eserler var. Kırşehirlilerin böyle bir fırsatı kaçırmamasından, yararlanmasından memnunuz. Söyleşiler, imza günleri, kitap tanıtımları ile güzel bir etkinlik oldu. Ahilik Haftası’na ayrı bir renk kattı. Tüm katılımcılara, destek olan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.
Ahi Evran Külliyesi’nde gerçekleştirilen Kitap Fuarı’nda Sinan Yağmur, Nurullah Genç, Melih Tuğtay, Talha Uğurluel, Hasan Ali Toptaş, Senai Demirci, Hatice Kübra Tongar, Ahmet Şimşirgil, Mehmet Ali Bulut, Erhan Altunay, Şermin Çarkacı, Hayati İnanç, Kahraman Tazeoğlu gibi yazarlar ve Azerbaycan’dan Anar Rızayev yer aldı.
Ayrıca Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva da söyleşi ve imza günü düzenledi.
Kırşehirli gençlerin kitap okuma alışkanlığını güçlendirerek, düşünce dünyalarını zenginleştiren, medeniyet tasavvurlarını genişleten ve toplumsal bilinci yüksek, donanımlı insanlara dönüşmesini sağlayan önemli bir organizasyon okulların açılması dolayısıyla gençlerden beklenen kadar olmasa da Kırşehirlilerin ilgisi ile tamamlandı.
(HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .