Kırşehirliler otobüsleri sevdi

Kırşehirliler otobüsleri sevdi

10.10.2018

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin uzun yıllardır üzerinde çalıştığı ve 4 yıllık bir mücadelenin sonunda 1 Ekim tarihi itibariyle hizmete koyduğu Belediye halk Otobüsleri halkın beğenisini kazandı. Kırşehir’de yaşanan trafik sorununu çözmek ve halkın ulaşımlarını özel araçlar yerine toplu taşıma ile yapmalarını sağlamak için hizmete sunulan modern Belediye Halk Otobüsleri Kırşehir’i bir baştan bir başa […]

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin uzun yıllardır üzerinde çalıştığı ve 4 yıllık bir mücadelenin sonunda 1 Ekim tarihi itibariyle hizmete koyduğu Belediye halk Otobüsleri halkın beğenisini kazandı.
Kırşehir’de yaşanan trafik sorununu çözmek ve halkın ulaşımlarını özel araçlar yerine toplu taşıma ile yapmalarını sağlamak için hizmete sunulan modern Belediye Halk Otobüsleri Kırşehir’i bir baştan bir başa giderek, vatandaşların ulaşımında büyük kolaylık sağlıyor.
Sabah 06.00’de başlayan ve bazı bölgelerde gece 12’ye kadar hizmet veren Belediye Halk Otobüsleri hem ulaşımı kolaylaştırıyor, hem de ekonomik bir katkı sunuyor.
Kırşehir’de yıllardır hizmet veren dolmuşçuların yüzde 95’inin yeni sisteme geçerek, dolmuşçuluktan vazgeçerken, yüzde 5’lik kısım ise yine yolcu tayıma hizmetlerine devam ediyor.
Belediye’nin hizmete sunduğu Halk Otobüslerinin hizmetlerini takdirle karşılayan Kırşehirliler, bu konuda emekleri geçen Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ile Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Tekin’i kutladılar.
Kırşehirliler, “Sağ olsun Belediye Başkanımız Yaşar bahçeci Belediye Halk Otobüslerini bizlerin hizmetine sundu. Oldukça konforlu olan otobüslerle yolculuk yapıyoruz. Sabah işimize, akşam evimize kolaylıkla ulaşabiliyoruz. Otobüs duraklarının da kısa sürede yapılması ile daha rahat olacağız. Ancak bazı hatlarda Belediye halk Otobüslerinin gitmediğini görüyoruz. Bunların da tespit edilerek her yere ulaşım sağlanırsa bizler de rahatlıkla Halk Otobüslerini kullanırız” diye konuştular.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, bütün imkânları zorlayarak Kırşehir halkına daha kaliteli ve konforlu bir yolcu taşımacılık hizmeti verdiklerini belirterek, “1 Ekim tarihi itibariyle otobüslerimizi seferlere koyduk ve yeni otobüs sistemimizi tanıttık, yolculuk yapan insanlarımızın mutluluğu ve memnuniyeti bizi de çok mutlu ediyor, kendimizi büyük şehirde gibi hissediyoruz diyorlar. Kırşehir’de 11 hat var. Bu hatlarla birlikte şehrin her noktasına ulaşım sağlayacağız. Şehirde yaşayan herkes en fazla 500 metre yürüyerek bir otobüs durağına ulaşmış olacak. Yıllardır Kırşehir’de dolmuşlar vardı. İlk defa böyle bir sisteme geçildi. İşin doğrusu toplu taşımada Kırşehir’de sistem yoktu. Hiçbir standart olmadan gece-gündüz demeden çalışan dolmuşçularımızı daha yaşanabilir bir çalışma şartları oluşturduk. Üç yıl uğraştık ama sisteme 12 dolmuşçu haricinde bütün dolmuşçular katıldı. Kendi kurdukları kooperatif sistemi ile işletiyorlar. Biz onlardan onlar bizden hizmet alıyor çok güzel bir sistem oldu. Akıllı telefon uygulamaları ile Kırşehir’de insanlar, otobüslerin hangi durakta olduğunu ne zaman geleceğini ve otobüsü seyir halinde görecekler. Ulaşım konforunu yüksek standartta taşıyan bir sistem oldu. Eksikler olabilir. Zaman zaman bizde karşılaşıyoruz. Eksikleri de tamamladıktan sonra sistemi daha güzel bir şekilde hayata geçirmiş olacağız. Yakında duraklarımızı da yerlerine monte ederek, buralara otobüslerin geliş ve gidiş saatlerini gösteren elektronik sistemleri de yerleştireceğiz. Kırşehir halkına daha güzel hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .