“Kırşehirliler kurban derilerini THK’ye verebilirler”

“Kırşehirliler kurban derilerini THK’ye verebilirler”

09.08.2019

THK Kırşehir Şubesi Başkanı İsmet Yapıcı: “Kırşehirliler kurban derilerini THK’ye verebilirler” Türk Hava Kurumu (THK) Kırşehir Şubesi Başkanı İsmet Yapıcı, “Milletimizin kurban derilerini makbuz karşılığında gönül rahatlığıyla teslim edeceği millet menfaatine en yararlı, en ciddi ve en hayırlı kurum THK’dır” dedi. Kırşehirli hemşehrilerinin kurban derilerini THK Kırşehir Şubesi’ne bağışlayarak milli servete sahip çıkmaları çağrısında bulunan Kırşehir […]


THK Kırşehir Şubesi Başkanı İsmet Yapıcı: “Kırşehirliler kurban derilerini THK’ye verebilirler”

Türk Hava Kurumu (THK) Kırşehir Şubesi Başkanı İsmet Yapıcı, “Milletimizin kurban derilerini makbuz karşılığında gönül rahatlığıyla teslim edeceği millet menfaatine en yararlı, en ciddi ve en hayırlı kurum THK’dır” dedi.
Kırşehirli hemşehrilerinin kurban derilerini THK Kırşehir Şubesi’ne bağışlayarak milli servete sahip çıkmaları çağrısında bulunan Kırşehir Şube Başkanı İsmet Yapıcı, Türk Hava Kurumu’nun kurban derilerinin bağışlanacağı en doğru adres olduğunu söyledi.
Türk Hava Kurumu Kırşehir Şube Başkanı İsmet Yapıcı, kurban derilerinin bu yıl da Türk Hava Kurumu’na bağışlanmasını isterken, Kırşehir’de 10 araç ve 25 personelle ile genelinde halkın bağışlayacağı kurban derilerini toplayacaklarını açıkladı.
İsmet Yapıcı, “Kurban derilerinin toplanması ve hiçbir zarar görmeden ekonomiye kazandırılması için her sene olduğu gibi bu yıl da, THK gönüllüsü vatandaşımızla çalışmalarımızı titizlikle sürdüreceğiz. Basın yayın organlarından her yıl büyük miktarlarda kurban derisinin hatalı toplama ve saklamadan dolayı ziyan olduğunu duyuyoruz, okuyoruz. Kurumumuzun bu işte ciddi tecrübesi var. Kurban derilerin toplanıp usulüne uygun işlenmesi ve tabakhanelere ulaştırılması için hazırlıklarımızı tamamladık. Deri fiyatlarının çok düşük olması nedeniyle bu yıl halkımızın derilerini Eski sanayi Sitesi’ndeki deri toplama noktasına, ya da Kapıcı camii yanındaki irtibat büromuza teslim edebilirler” dedi.
“Uçan Türk Gençliği’ne Destek Ol… Bağışlarınız Türk Hava Kurumu’nda Anlam Kazansın” denilerek, kurban derilerinin Türk Hava Kurumu’na bağışlanmasıyla gökyüzüne yeni kanatlar kazandırmak için destek beklediklerini belirten THK Kırşehir Şube Başkanı İsmet Yapıcı, şöyle devam etti:
“Değerli Kırşehirli halkının vereceği kurban derisi yardımları ile havacılığımızın güçlenmesine, yüzlerce pilot yetiştirilmesine, binlerce gencimize ücretsiz Havacılık ve Uzay Bilimleri Üniversitesi ile ülkemizin hizmetinde bulunulmasına, şehit ve gazi çocuklarının THK Üniversitesi’nde ücretsiz okutulmasına, hasta ve yaralılara hava ambulans desteği verilerek vatandaşlarımızın sağlığını kazanmasına katkıda bulunmasına yardımcı olmanın gurur ve huzurunu yaşayacaksınız. Yapmış olduğunuz deri bağışı sonrası lütfen görevlilerden makbuz isteyiniz. Her türlü destek ve detaylı bilgi için irtibat numaramız 0386 213 33 85/0545 247 1164.”
Türk Hava Kurumu, milli bütçeden hiçbir pay almadan Türk halkının destek ve yardımlarıyla havacılık ve eğitim faaliyetlerini gerçekleştiren THK bağış gelirleri ile ülkemizde her yıl 60 binden fazla gence verdiği ücretsiz havacılık kurslarıyla gökyüzüne yeni kanatlar kazandırıyor. THK Üniversitesi’nde burslu öğrenciler okutarak sektörde ihtiyaç duyulan nitelikli yetişmiş personel ihtiyacını karşılıyor. Filosundaki yangın söndürme uçakları ile yurtiçi ve yurtdışında sanayi, orman, şehirlerde meydana gelebilecek olası bir yangın durumuna havadan yangın söndürme hizmeti de veren THK, içinde bulunan sabit ve taşınabilir medikal malzemeler, doktor, yoğun bakım hemşiresi veya anestezi teknisyeninden oluşan ekip ile her türlü tıbbi müdahalenin 7/24 yapılabileceği hava ambülansı hizmeti ile de organ nakli hizmeti veriyor. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .