KIRŞEHİRLİLER İSTANBUL’DA BULUŞUYOR

KIRŞEHİRLİLER İSTANBUL’DA BULUŞUYOR

24.07.2017

KIRŞEHİRLİLER, İstanbul Kırşehir Dernekler Birliği tarafından organize edilen programda bir araya gelecek. Etkinlik, 30 Temmuz 2017 Pazar günü İstanbul Kemerburgaz Göktürk Göleti Tabiat Parkı 1 Nolu Piknik alanında gerçekleşecek. Koordinasyon ve sunumunu Dünya Kırşehirliler Dernek Başkanı Ünal Kaya’nın yapacağı, Kırşehir’den Davetli özel misafirlerinde katılımıyla gerçekleşecek programa Kırşehir Ustalar Topluluğu da katılarak, Kırşehir ve Neşet Ertaş […]

KIRŞEHİRLİLER, İstanbul Kırşehir Dernekler Birliği tarafından organize edilen programda bir araya gelecek.
Etkinlik, 30 Temmuz 2017 Pazar günü İstanbul Kemerburgaz Göktürk Göleti Tabiat Parkı 1 Nolu Piknik alanında gerçekleşecek.
Koordinasyon ve sunumunu Dünya Kırşehirliler Dernek Başkanı Ünal Kaya’nın yapacağı, Kırşehir’den Davetli özel misafirlerinde katılımıyla gerçekleşecek programa Kırşehir Ustalar Topluluğu da katılarak, Kırşehir ve Neşet Ertaş türkülerini seslendirecek.
Buluşma hakkında bilgi veren Ünal Kaya, “Kırşehirli derneklerimizi İstanbul’da bir araya getiriyoruz. Birlikte olma, yardımlaşma, dayanışma ve Kırşehir kültürünü yaşayarak yaşatma adına İstanbul’da bulunan derneklerimizin talepleriyle gerçekleşecek olan Piknik Programımıza uzaktan yakından herkes davetlidir. Programın oluşumunda bulunan Dernek Başkanları arkadaşlarımızın gerek davet ederek, gerek duyurular yaparak emek sarf etmektedirler, kendilerine teşekkür ediyorum. Ben de diyorum ki her alanda Kırşehir’e hizmet ediyorum, bu nedenle zamanımızın kısıtlı olması hasebi ile herkesi ayrı ayrı davet edemiyorum. Gerek sosyal medya, gerekse basınımızın değerli temsilcileri sizlerin aracılığı ile bizleri tanıyan tanımayan bütün Kırşehirli hemşehrilerimi yapacağımız, Kırşehir Ustalar Topluluğu ve sürpriz sanatçılarımızın da olacağı şenliğimize davet ediyorum. Piknik alanına gelecek misafirlerimizin yiyecek ve içeceklerini yanlarında getirerek Kırşehirliler adına ayrılan yerde rahatça konaklayabilirler. Ayrıca bizlere Piknik Alanını tahsis eden Esenler Belediye Başkanımız M. Tevfik Göksu’ya teşekkür ederiz. Nerde bir Kırşehirli hemşerimin eline diken batsa, ta buralarda bizlerin yüraa dağlanıyor” dedi.
Program için otobüs kaldırılacağını bildirilirken, kalkış adres saatleri; Esenler Dörtyol Avicenna Hastanesi Önü saat 09.00, Esenler Kazımkarabekir Mahallesi Muhtarlığı Önü saat 09.00, irtibat Nihat Çalışkan 0532 164 00 40; Güngören Köyiçi Otobüs Durağı saat 09.00, irtibat Murat Şahin 0535 485 54 52; Esenyurt, irtibat İsmet Şahin 0535 624 43 33 şeklinde olacak.
Piknik Şenliği, Dünya Kırşehirliler Derneği öncülüğünde Esenler Kırşehirliler Derneği, İstanbul Mucurlular Derneği, Esenyurt Kırşehirliler Derneği, Beyoğlu Kırşehirliler Derneği, Akpınarlılar Derneği ve Dernekleri, Çiçekdağılılar Derneği ve Dernekleri, Kaman Dernekleri ve Temsilcileri, Akçakent Dernekleri ve Temsilcileri, Boztepe Dernekleri ve Temsilcileri ile Avrupa yakasındaki Kırşehir il ve köy derneklerinin katkılarıyla gerçekleşecek.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .