Kırşehirliler Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden şikayetçi

Kırşehirliler Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden şikayetçi

27.02.2015

İnsan Hakları İl Kurulu’na Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ilişkin şikayette bulunuldu…

KIRŞEHİR İnsan Hakları İl Kurulu toplantısı yapıldı.

İnsan Hakları İl Kurulu üyeleri aylık olağan toplantıda Mucur Kaymakamı ve Kurul Başkan Vekili Arif Yalçın başkanlığında bir araya geldi.
“İl ve İlçe İnsan Hakları Kurullarının Kuruluş, Görev ve Çalışma Esasları Hakkında Yönetmelik” gereğince Kırşehir’de 2006 yılından bu tarafa faaliyet gösteren İnsan Hakları İl Kurulu’nun Kasım ayı olağan toplantısı, 26 Şubat Perşembe günü Valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Kurul üyeleri, İnsan Hakları İl Kurulu Başkanı ve Vali Yardımcısı Vekili Arif Yalçın başkanlığında saat 16.00’da toplandı.

İL İNSAN HAKLARI.avi_snapshot_00.29_[2015.03.27_11.04.13] copy
Toplantıda ilk olarak İnsan Hakları İl Kurulu’na isimsiz olarak iletilen ve ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin fiziki koşullarının yetersiz olduğu ve cihazlarla ilgili randevuların uzun tarihlere verildiğine yönelik şikayet dilekçesi görüşüldü. Kurul üyeleri, Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden şikayet konusu ile ilgili görüş istenmesi kararı aldı.

İnsan Hakları İl Kurulu’nun aylık toplantısında kurul üyeleri, kat irtifakına ilişkin sunulan ikinci şikayet dilekçesini görüştü. Kuşdilli Mahallesi’ndeki arsa sahibi, çevresindeki diğer yapılaşmalara tanınan hak sebebiyle mağdur olduğunu belirterek, çevresindeki yapılaşmalarda 5 katlı binaların olduğunu, ancak kendisine 2 kat için ruhsat verildiğini belirtti.
Kurul üyeleri söz konusu şikayet dilekçesi konusu ile ilgili Kırşehir Belediyesi İmar Müdürlüğü’nden görüş istenmesi yönünde karar aldı.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .