Kırşehirliler Birliği Derneği yöneticilerinden Kırşehir’e çıkartma

Kırşehirliler Birliği Derneği yöneticilerinden Kırşehir’e çıkartma

30.04.2015

Ankara’da faaliyet gösteren Kırşehirliler Birliği Başkanı Recep Dedebali ve yönetim kurulu üyeleri dün Kırşehir’e gelerek bir dizi ziyaretlerde bulundu. Kırşehirliler Birliği Başkanı Recep Dedebali, Başkan Yardımcıları Yıldırım Kaya, Ahmet Haykır, Turan Uğurlu, Sayman Cuma Aslanhan, Ali Özdemir, Yurdanur Gödek, Dursun Çakır, Aydın Aydın, Uğur Uğurlu, M. Ali Uğurlu ve Raif Altunel ile Kadın Kollarından Yurdanur […]

KIR-BİR ZİYARET  (1) copy

Ankara’da faaliyet gösteren Kırşehirliler Birliği Başkanı Recep Dedebali ve yönetim kurulu üyeleri dün Kırşehir’e gelerek bir dizi ziyaretlerde bulundu.
Kırşehirliler Birliği Başkanı Recep Dedebali, Başkan Yardımcıları Yıldırım Kaya, Ahmet Haykır, Turan Uğurlu, Sayman Cuma Aslanhan, Ali Özdemir, Yurdanur Gödek, Dursun Çakır, Aydın Aydın, Uğur Uğurlu, M. Ali Uğurlu ve Raif Altunel ile Kadın Kollarından Yurdanur Gödek, gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”i de ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgiler verdiler.
Gazetemiz kurucusu Şevket Güner, imtiyaz sahibi Murat Seyitgazioğlu ve genel koordinatör Salih Güner’le bir süre sohbet eden Kırşehirliler Birliği Başkanı Recep Dedebali ve yönetim kurulu üyeleri yaptıkları açıklamada 2014 yılında kurulan ve kısa adı KIR-BİR olan Kırşehir Derneği Birliği’nin hedeflerini anlattılar.
Başkan Recep Dedebali Kırşehir’e ve Kırşehirlilere her alanda hizmet etmeyi ve üretimi, sorunların çözümünü, bu gaye yolunda bütün kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler, eğitim kurumları, sivil toplum kuruluşları ve her bir Kırşehirli ile işbirliği ve dayanışma içinde olmayı kendilerine temel ilkte ve yol edindiklerini söyledi.
Dedebali şunları söyledi:
“Gaye edindiğimiz hizmetleri tahakkuk ettirmek için önce işbirliği ve dayanışmanın elzem olduğu bir gerçektir. Bu meyanda bir dizi ziyaret ve toplantılar gerçekleştirdik. Bunun semeresini dernek merkezimizin açılışa gösterilen yoğun ilgi ve teveccüh bizlerin çalışma şevkini da arttırdı. Ankara’da 28 Mart’ta Aşıkpaşa Paneli düzenledik. Panelimize büyük ilgi gösterildi. Şimdi sorumlulukla belirlediğimiz öncelikli hizmetlerden birinin Ankara’da bir yüksek öğrenim öğrenci yurdu yaptırmak ülküsü olacaktır. Diğer taraftan Selçuklu döneminden beri eğitim ve kültür merkezi olan, bunu abide eserler ve abidevi şahsiyetleri ile tescil ettirmiş olan Kırşehirimizi tekrar Türklüğün kültür merkezi ve eğitim üssü olması, Kırşehir’in kalkınmasının stratejik hedefi olarak birinci önceliğe alınması gerektiğine inanıyoruz. Bu bağlamda Ankara’da sosyal, kültürel ve eğitim odaklı etkinlikleri ve hizmetleri belirledik. Bunları kademeli olarak gündeme getirip tahakkuk ettirmek için elimizden gelen bütün çabayı harcayacağız.”
Kırşehirliler Birliği Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri dün ayrıca Vali Necati Şentürk, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül, Özel İdare Müdürü Bektaş Akdoğan, KTV ve Ahi Televizyonu ile bazı basın-yayın kuruluşlarını ziyaret ettiler.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .