Kırşehirliler Belediye Halk otobüslerini sevdi…

Kırşehirliler Belediye Halk otobüslerini sevdi…

24.10.2018

Kırşehirliler Belediye Halk otobüslerini sevdi… Başkan Bahçeci: “Halkımıza en iyi en konforlu hizmeti sunmakta kararlıyız” Kent merkezinde yenilik üzerine yenilik yapmaya devam eden Kırşehir Belediyesi, Ulaşım Master planı uygulamasını başarıyla gerçekleştirdi. Kırşehir Belediyesi’nin çalışmalarıyla merkezde 28 otobüs hizmete alındı. Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, hayata geçirilen projeyle artık vatandaşlarımıza çok daha konforlu ve güvenli bir […]

Kırşehirliler Belediye Halk otobüslerini sevdi…

Başkan Bahçeci: “Halkımıza en iyi en konforlu hizmeti sunmakta kararlıyız”

Kent merkezinde yenilik üzerine yenilik yapmaya devam eden Kırşehir Belediyesi, Ulaşım Master planı uygulamasını başarıyla gerçekleştirdi. Kırşehir Belediyesi’nin çalışmalarıyla merkezde 28 otobüs hizmete alındı.
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, hayata geçirilen projeyle artık vatandaşlarımıza çok daha konforlu ve güvenli bir ulaşım hizmeti verildiğini belirtti.
Kırşehir’de toplu taşımasında devrim niteliğinde bir dönüşümü tamamladıklarını söyleyen Başkan Bahçeci, “Kırşehir’e her alanda olduğu gibi ulaşımda da model olmaya devam edecek. Dönüşüm çalışmalarının 2015 yılında başladığını ve şoför esnafıyla başlayan dönüşümün tarafların iyi niyetiyle tamamlandı” dedi.
Başkan Bahçeci, “Şehrimiz ulaşım ve toplu taşıma alanında kendi ölçeğindeki şehirlerle kıyaslanamayacak kadar iyi durumda olacak. Her konuda olduğu gibi toplu taşımada da reform yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk.
Vatandaşların huzurlu yolculuk yapması adına ellerinden gelen gayreti gösteriyoruz. İnşallah Kırşehirli hemşerilerimize çok kaliteli bir ulaşım hizmeti almış olacak. Hemşerilerimiz, halk otobüsleriyle, şoförlerle, güzergâhlarla ilgili sıkıntıları bizlere iletiyor. Bizler de bu sıkıntıları çözmek adına ellimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Hizmet kalitesini artırmak adına mücadelemiz devam edecektir. En verimli şekilde çalışmak durumundayız. Toplu ulaşımla ilgili emanet bizde, bizim amacımız ulaşımdaki hizmet kalitesini yükseltmek. Bir şehirde ulaşım sektörü, vitrin demektir. Hepimizin birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gerekir. Bu birlikteliği sağlarsak, güç birliği oluşturmuş oluruz. Telefonlarımız ve kapımız vatandaşlarımıza her zaman açık. Biz de halkımıza en iyi en konforlu hizmeti sunmak istiyoruz. Vatandaşımızın bizimle paylaşmak istediği her türlü görüş, eleştiri ve öneriye açığız. Halkımız bize güvensin. Biz onların güvenine layık olabilmek için gece gündüz çalışıyoruz. Amacımız gayemiz halkın refah ve huzuru bunun için bizim davamız bir, inancımız bir, yolumuz bir her şey bu millet için. Amacımız Kırşehirli hemşerilerimize elimizden geldiği kadar en iyi şekilde hizmet etmektir. Şimdi şehrimizin muhtelif yerlerinde durak yapıyoruz. Hedefimiz duraklarımızı yaklaşan kış öncesi tamamlayarak, halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, bütün imkânları zorlayarak Kırşehir halkına daha kaliteli ve konforlu bir yolcu taşımacılık hizmeti verdiklerini belirterek, “1 Ekim tarihi itibariyle otobüslerimizi seferlere koyduk ve yeni otobüs sistemimizi tanıttık, yolculuk yapan insanlarımızın mutluluğu ve memnuniyeti bizi de çok mutlu ediyor, kendimizi büyük şehirde gibi hissediyoruz diyorlar. Kırşehir’de 11 hat var. Bu hatlarla birlikte şehrin her noktasına ulaşım sağlayacağız. Şehirde yaşayan herkes en fazla 500 metre yürüyerek bir otobüs durağına ulaşmış olacak. Yıllardır Kırşehir’de dolmuşlar vardı. İlk defa böyle bir sisteme geçildi. İşin doğrusu toplu taşımada Kırşehir’de sistem yoktu. Hiçbir standart olmadan gece-gündüz demeden çalışan dolmuşçularımızı daha yaşanabilir bir çalışma şartları oluşturduk. Üç yıl uğraştık ama sisteme 12 dolmuşçu haricinde bütün dolmuşçular katıldı. Kırşehir halkına daha güzel hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.
Kırşehir’de yaşanan trafik sorununu çözmek ve halkın ulaşımlarını özel araçlar yerine toplu taşıma ile yapmalarını sağlamak için hizmete sunulan modern Belediye Halk Otobüsleri Kırşehir’i de bir baştan bir başa vatandaşların ulaşımında kolaylık sağlıyor. 06.00’da başlayan ve bazı bölgelerde gece 12’ye kadar hizmet veren Belediye Halk Otobüsleri hem ulaşımı kolaylaştırıyor, hem de ekonomik bir katkı sunuyor.
Kırşehir’de yıllardır hizmet veren dolmuşçuların yüzde 95’inin yeni sisteme geçerek, dolmuşçuluktan vazgeçerken, yüzde 5’lik kısım ise yine yolcu taşıma hizmetlerine devam ediyor. Belediye’nin hizmete sunduğu Halk Otobüslerinin hizmetlerini takdirle karşılayan Kırşehirliler, bu konuda emekleri geçen Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ile Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Tekin’i kutladılar. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .