Kırşehirliler Ahilik Haftası’nda Ahi Pilavı’na doydu

Kırşehirliler Ahilik Haftası’nda Ahi Pilavı’na doydu

21.09.2018

Kırşehir Belediyesi ve Kırşehir Esnaf Odaları Birlik Başkanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen ve her ayın ilk Cuma günü dağıtılan geleneksel Ahi Pilavı, Ahi Haftası çerçevesinde günde 3 bin kişiye dağıtıldı. Ahiliğin merkezi olan Kırşehir’de Ahi Pilavı ikramı ile esnaf ve vatandaşlar bir araya gelerek birlik ve beraberlik içerisinde Ahilik kültürünü yeniden yaşarken, geleneksel Ahi pilavı ikramına […]

Kırşehir Belediyesi ve Kırşehir Esnaf Odaları Birlik Başkanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen ve her ayın ilk Cuma günü dağıtılan geleneksel Ahi Pilavı, Ahi Haftası çerçevesinde günde 3 bin kişiye dağıtıldı.
Ahiliğin merkezi olan Kırşehir’de Ahi Pilavı ikramı ile esnaf ve vatandaşlar bir araya gelerek birlik ve beraberlik içerisinde Ahilik kültürünü yeniden yaşarken, geleneksel Ahi pilavı ikramına vatandaşlar yine yoğun ilgi gösterdi.
Dün İş Bankası önündeki alanda dağıtılan Ahi pilavı ve ayran ikramına kadın-erkek, çoluk-çoluk yine yoğun ilgi gösterdi ve kısa sürede 3 bin paket tükendi.
6 gün sürecek “Ahilik Haftası” bugün Cacabey Meydanı’nda yapılacak Esnaf Bayramı ile sona erecek. Buradaki törenlerin ardından katılımcılara yine Ahi Pilavı dağıtılacak. Bu hafta çerçevesinde yaklaşık 20 bin kişiye Ahi Pilavı ikramında bulunulurken, iki hafta sonra yine Ekim ayının ilk haftasında Kırşehir halkına Ahi Pilavı’nın dağıtılması bekleniyor. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .