Kırşehirli şehidimiz son yolculuğuna uğurlandı

Kırşehirli şehidimiz son yolculuğuna uğurlandı

12.04.2018

  Hakkari’nin Şemdinli ilçesi Derecik beldesi yakınında bulunan Irak’ın kuzeyindeki Kani Rash bölgesine PKK’lı teröristler tarafından yapılan havanlı saldırıda şehit olan Kırşehirli Piyade Uzman Çavuş Semih Şahin gözyaşları arasında köyünde toprağa verildi. Kırşehir ili Akpınar ilçesi Büyükabdiuşağı nüfusuna kayıtlı 24 yaşında ve bekar olan P. Uz. Çvş. Semih Şahin, cenazesi baba olacağına getirildi. Baba Hacı […]

 

Hakkari’nin Şemdinli ilçesi Derecik beldesi yakınında bulunan Irak’ın kuzeyindeki Kani Rash bölgesine PKK’lı teröristler tarafından yapılan havanlı saldırıda şehit olan Kırşehirli Piyade Uzman Çavuş Semih Şahin gözyaşları arasında köyünde toprağa verildi.

Kırşehir ili Akpınar ilçesi Büyükabdiuşağı nüfusuna kayıtlı 24 yaşında ve bekar olan P. Uz. Çvş. Semih Şahin, cenazesi baba olacağına getirildi. Baba Hacı Bili Şahin, kardeşi Haydar Şahin ve annesi Menevşe Şahin ve yakınları gözyaşlarını tutamazken, zaman zaman fenalık geçirdiler. Şehidin babasını törene katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi ile Kırşehir il yöneticileri teskin etmeye çalıştılar.

Şehit Uzman Çavuş Semih Şahin’in Büyükabdiuşağı köyü Büyükabdiuşağı Yukarı Mahalle Camiinde kılınan cenaze namazının ardından Köy mezarlığına defnedilirken, cenaze törenine katılan vatandaşlar terör örgütüne tepki göstererek sloganlar attılar.

Şehidin cenaze törenine Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Belediye Başkanı Bahçeci, Valilik Vekili Adnan Kayık, Kırşehir Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, Kırşehir İl Jandarma Alay Komutanı Albay Orhan Ekemen, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, Ak Parti İl Başkanı Muzaffer Aslan, İl Genel Meclisi Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu, Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz,  CHP İl Başkanı Yılmaz Zengin, MHP İl Başkanı Arif Kılıç, Belediye Başkan Yardımcısı Emre Şahinci, başta olmak üzere kaymakamlar, ilçe Belediye Başkanları, oda başkanları, sivil toplum kuruluşları ve kalabalık vatandaşlar katıldı. (HABER: SALİH GÜNER)

 YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .