Kırşehirli Salih Sak, Kaymakam oldu

Kırşehirli Salih Sak, Kaymakam oldu

28.07.2020

Kırşehirli hemşehrimiz Salih Sak, Kütahya Dumlupınar İlçesi Kaymakamlığı’na atandı. 1988 yılında Kırşehir’de doğan Kaymakam Sak, ilk ve ortaöğretim tahsilini Ankara’da tamamladı. Çankaya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden 2011 yılında mezun oldu. 2013 yılında mülki idare amirliği mesleğine girdi. Üç buçuk yıllık kaymakam adaylığı eğitimi süresince, Yozgat ilinde ve […]

Kırşehirli hemşehrimiz Salih Sak, Kütahya Dumlupınar İlçesi Kaymakamlığı’na atandı.
1988 yılında Kırşehir’de doğan Kaymakam Sak, ilk ve ortaöğretim tahsilini Ankara’da tamamladı. Çankaya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden 2011 yılında mezun oldu. 2013 yılında mülki idare amirliği mesleğine girdi.
Üç buçuk yıllık kaymakam adaylığı eğitimi süresince, Yozgat ilinde ve çeşitli ilçelerinde kısa süreli görevlerde bulundu, Eskişehir’de Mülkiye Müfettişi refakatinde teftiş stajını tamamlayan Kaymakam Sak, Nevşehir ili Avanos ve Çanakkale ili Gelibolu ilçelerinde kaymakam refikliği stajlarını bitirdi.
İngiltere Portsmouth Üniversitesi’nde kamu yönetimi alanında yüksek lisans yapan ve Afyonkarahisar ili Dazkırı ilçesinde kaymakam vekilliği görevinde bulunan Kaymakam Sak, Malatya ili Arapgir, Mahmudiye ilçe Kaymakamlığı’nın ardından 2020/362 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Dumlupınar kaymakamlığına atandı.
Evli ve iki çocuk babası Salih Sak’a başarılar dileriz. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .