Kırşehirli sağlık çalışanının eşine çirkin saldırı

Kırşehirli sağlık çalışanının eşine çirkin saldırı

26.10.2017

Ankara 112’de Acil Tıp Teknikeri olarak görev yapan Kırşehirli hemşehrimiz Fatma Alıtkan’ın kendisi gibi 112’de Acil Tıp Teknikeri olarak çalışan eşi Fatih Alıtkan, bir hastaya acil müdahaleye giderken, üç kişinin saldırısına uğradı ve ağır şekilde yaralandı Edinilen bilgiye göre, kalp krizi geçiren bir hastaya acil müdahale için motorlarına binip yola çıkan sağlık çalışanları Fatih Alıtkan […]

Ankara 112’de Acil Tıp Teknikeri olarak görev yapan Kırşehirli hemşehrimiz Fatma Alıtkan’ın kendisi gibi 112’de Acil Tıp Teknikeri olarak çalışan eşi Fatih Alıtkan, bir hastaya acil müdahaleye giderken, üç kişinin saldırısına uğradı ve ağır şekilde yaralandı
Edinilen bilgiye göre, kalp krizi geçiren bir hastaya acil müdahale için motorlarına binip yola çıkan sağlık çalışanları Fatih Alıtkan ve Erdem Er trafik kazası geçirdi. Motor sürücülerinin trafikte sıklıkla karşılaştığı sıkıştırma olayı sonrası kaza geçiren acil Tıp Teknisyenleri kazanın ardından sıkıştırıldıkları aracın içinden çıkan 3 kişinin saldırısına uğradı.
Motoru sıkıştırıp kazaya sebep olan zanlıların bıçak darbesiyle ağır yaralanan motorize 112 ekibinde görev yapan sağlık çalışanları Fatih Alıtkan ile arkadaşı Erdem Er hastaneye kaldırıldı.
Zor şartlar altında hastaların yaşam mücadelesine destek olan Fatih Alıtkan, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Karnından bıçaklanan Alıtkan’ın dalak ve akciğerinin zarar gördüğü ve ameliyat edildiği öğrenildi.
27 yaşındaki evli ve bir çocuk babası Fatih Alıtkan 15 Temmuz hain darbe gecesinde istasyon dışında vakada olduğu sırada olayı öğrendikten sonra tüm bölgelerdeki yaralılara müdahale ettiklerini söylediği öğrenildi.
Sosyal medyadan, sağlık çalışanlarına yapılan bu çirkin saldırıyı kınayan birçok vatandaş saldırganların en ağır şekilde cezalandırılmasını talep ederek yaşanan şiddetin son bulmasını istedi.
Yanındaki kadınlara aldırış etmeden hastaya müdahaleye giden Fatih Alıtkan’ı bıçaklayan ve kaçan Emin Gökhan T. polisler tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Kırşehirli hemşehrimiz Fatma Alıtkan’ın eşi Fatih Alıtkan’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, biran önce sağlığına kavuşmasını dilerken, halk sağlığı için bütün sıkıntılara göğüs gererek görev yapan tüm sağlık çalışanlarına yönelik tüm saldırıları kınıyoruz. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .