Kırşehirli öğrenciler, sağlıklı yaşam için pedal çeviriyor

Kırşehirli öğrenciler, sağlıklı yaşam için pedal çeviriyor

31.07.2017

AHİ Evran Üniversitesi öğrencileri, havaların ısınmasıyla birlikte toplumu bisiklet kullanımına özendirmek ve hafta sonlarını güzel ve hoş vakit geçirebilmek için bisiklet kiralamaya başladı. Kırşehir halkından çok Ahi Evran Üniversitesi öğrencilerinin bisiklet kiraladığını bildiren Gedik Bisiklet’in Sahibi Kadir Gedik, havaların ısınmasıyla bisiklet kiralamak isteyenlerin sayısının arttığını bildirdi. 10 yıldır bisikletçilik yapan Kadir Gedik, havaların ısınmasıyla bisiklet […]

AHİ Evran Üniversitesi öğrencileri, havaların ısınmasıyla birlikte toplumu bisiklet kullanımına özendirmek ve hafta sonlarını güzel ve hoş vakit geçirebilmek için bisiklet kiralamaya başladı.
Kırşehir halkından çok Ahi Evran Üniversitesi öğrencilerinin bisiklet kiraladığını bildiren Gedik Bisiklet’in Sahibi Kadir Gedik, havaların ısınmasıyla bisiklet kiralamak isteyenlerin sayısının arttığını bildirdi.
10 yıldır bisikletçilik yapan Kadir Gedik, havaların ısınmasıyla bisiklet kiralamanın arttığını özellikle hafta sonu daha çok bisiklet kiralamasının yapıldığını ifade etti.
Kadir Gedik, gazetemize yaptığı açıklamada “Kırşehir’de bu işle 10 yıldır uğraşıyorum. Ama normalde 1995 yılından beri baba mesleği olarak bu işle uğraşıyoruz. Kırşehir’de vatandaşların bisiklete pek ilgileri olmasa da Ahi Evran Üniversitesi Öğrencilerinin talepleri yoğun. Havalar soğukken bisikletlere olan talep yok denecek kadar azdı. Ama yavaş yavaş havaların ısınmasıyla öğrencilerin bisikletlere olan ilgileri artmaya başladı. Soğuk havalarda bisiklet kiralamalar olmuyordu. Ama havalar ısındıkça kiralamalar başladı. Dediğim gibi Ahi Evran Üniversitesi Öğrencilerimiz hafta sonları kiralıyorlar ya da bisiklet satın alıyorlar. Dükkanımız da sattığımız ve kiraya verdiğimiz bisikletlerin hepsi markadır. Bisiklet satış fiyatlarımız 300 TL’den başlayıp 3 bin TL’ye kadar gidiyor” dedi.
(HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .