Kırşehirli öğrenciler ecdadını unutmadı

Kırşehirli öğrenciler ecdadını unutmadı

25.04.2015

Çanakkale 57. Alay Milli Yılı Bilinç Kampı’na Kırşehir’den 10 öğrenci, Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından Çanakkale’ye gönderildi…

KIRŞEHİRLİ 10 öğrenci Çanakkale’ye gitti.

Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma Programı (ÇOGEP) kapsamında Çanakkale Savaşı’nın 100. yıldönümü kutlamaları nedeniyle Çanakkale 57. Alay Milli Yılı Bilinç Kampı’na Kırşehir’den de 10 öğrenci, Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından gönderildi.
Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’nce “Kardeşiz Projesi” kapsamında çalışmalara devam ediliyor.
Emniyet Genel Müdürlüğü ve Türkiye İzcilik Federasyonu (TİF) arasında imzalanan “Kardeşiz Projesi” isimli işbirliği protokolü doğrultusunda çocuk ve gençlerin kişisel ve sosyal gelişimlerinin sağlanması çerçevesinde toplumsal açıdan korunmalarına ilişkin tedbirleri yaşama geçirmek amacıyla Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma Programı (ÇOGEP) kapsamında Çanakkale Savaşı’nın 100. yıldönümü kutlamaları nedeniyle Çanakkale 57. Alay Milli Yılı Bilinç Kampı’na 81 ilden 14-16 yaş grubu 10’ar öğrenci, toplam da 810 genç 22-26 Nisan 2015 tarihleri arasında Çanakkale’de kültürel etkinlikler çerçevesinde düzenlenen kamp programına katıldı.
İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü koordinesinde Milli Eğitim Müdürlüğünce belirlenen başarılı 10 öğrenci de 21 Nisan 2015 Salı günü İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinden Emniyet Müdür Yardımcısı Muharrem Özyazıcı, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Ercan Altıntaş, emniyet personeli ve ailelerin katılımı ile “Çanakkale 57. Alay Milli Bilinç Kampı”na uğurlandı.
Çanakkale’de 100 yıl önce canlarını feda ederek, vatan topraklarını kurtaran ecdatlarını ziyaret eden, Kırşehirli 10 öğrenci, bir haftalık gezinin ardından ilimize döndü.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .