Kırşehirli öğrenciler, Atatürk’ü anlatacak

Kırşehirli öğrenciler, Atatürk’ü anlatacak

05.10.2017

Türkiye Barolar Birliği tarafından düzenlenen “Savaşın Çocukları” Kompozisyon Yarışmasında “Atatürk’ün yurtta barış, dünyada barış ilkesi” anlatılacak…

Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında, Ortadoğu’da yaşanan iç savaş ve terör saldırıları sebebiyle ülkemize sığınan ailelerin çocuklarına Büyük Önder Atatürk’ü tanıtmak, onun ilkeleri ışığında barış, dostluk, kardeşlik duygu ve düşüncelerini kazandırmak amacıyla kompozisyon yarışması düzenledi.
Kırşehir’de 5, 6, 7 ve 8. Sınıf öğrencilerinin katılabileceği yarışmanın konusunu, “Atatürk’ün yurtta barış, dünyada barış ilkesi” oluşturuyor.
Kırşehir Baro Birliği tarafından yayınlanan duyuruya göre katılım şartları, “Yarışma, iç savaş ve terör saldırıları sebebiyle ülkemize sığınarak öğrenimlerine devam eden, ortaokul 5.,6.,7.,8.sınıf öğrencilerine açıktır. Her yarışmacı yarışmaya yalnız 1 (bir) kompozisyonla katılacaktır. Yarışmaya katılacak kompozisyonlar (A4) dosya kâğıdına ve iki sayfayı geçmeyecek şekilde 12 punto büyüklüğünde bilgisayarla veya okunaklı el yazısı ile yazılacaktır. Eserler şeffaf poşet dosyalara yerleştirilecektir. Yarışmaya katılacak öğrenciler çalışmalarını çeşitli kaynak ve dokümanları araştırarak kendi bilgi, duygu ve düşünceleriyle hazırlayacaklardır. Ekli form katılımcı tarafından eksiksiz olarak doldurulduktan sonra kompozisyonla birlikte gönderilecektir” şeklinde belirlendi.
Kompozisyonlar, Türkiye Barolar Birliği Oğuzlar Mah. Barış Manço Cad. Av. Özdemir Özok Sokak, No: 8 06520 Balgat/Ankara adresine gönderilecek.
Kompozisyonlar en geç 16 Ekim 2017 tarihinde teslim edilecek ve sonuçlar 26 Ekim 2017 tarihinde açıklanacak.
Seçilen kompozisyonlar ödüllerini 29 Ekim 2017 Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenecek törende takdim edilecek.
Ayla Kutlu, Işık Kansu, Kemal Ateş ve Öner Yağcı’dan oluşan Seçici Kurul’un belirmesiyle birinciye 3, ikinciye 2, üçüncüye 1 Cumhuriyet Altını ödülün verileceği yarışma ile ilgili bilinmesi gereken diğer hususlar da şöyle:
* Türkiye Barolar Birliği, ödül alan ve yayımlanmaya değer bulunan eserleri, afiş, katalog, broşür vb. her türlü tanıtım malzemesi olarak kullanma hakkına sahip olacaktır.
* Yarışmada ödül alan eserler geri verilmez ve tüm telif hakları Türkiye Barolar Birliği’ne ait olur. Bunlar için ayrıca herhangi bir ücret ödenmez.
* Ödüller birden fazla katılımcı arasında paylaştırılabilir.
* Gönderim sırasında doğabilecek zararlardan Türkiye Barolar Birliği sorumlu olmayacaktır.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .