KIRŞEHİRLİ KAYA, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN ONUR KONUĞU OLACAK

KIRŞEHİRLİ KAYA, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN ONUR KONUĞU OLACAK

27.10.2017

İstanbul’da yaşayan Kırşehirli minibüs şoförü Soner Kaya, geçtiğimiz sene Ramazan Bayramı’nda yeni açılan Osmangazi Köprüsünden geçmek ve tarihi mekanları ziyaret etmek amacı ile abisi Dünya Kırşehirliler Derneği Başkanı Ünal Kaya, ablası, eniştesi, yeğeni Fatih Yeşilyurt, eşi ve kızı Belinay Su Kaya ile birlikte ikamet ettiği Pendik’ten Bursa, İznik’e gittiler. İznik Boyalıca yolundan geçerken meyve bahçelerini […]

İstanbul’da yaşayan Kırşehirli minibüs şoförü Soner Kaya, geçtiğimiz sene Ramazan Bayramı’nda yeni açılan Osmangazi Köprüsünden geçmek ve tarihi mekanları ziyaret etmek amacı ile abisi Dünya Kırşehirliler Derneği Başkanı Ünal Kaya, ablası, eniştesi, yeğeni Fatih Yeşilyurt, eşi ve kızı Belinay Su Kaya ile birlikte ikamet ettiği Pendik’ten Bursa, İznik’e gittiler.
İznik Boyalıca yolundan geçerken meyve bahçelerini gördüler. Bir şeyler almak istediler, ama bahçe sahibi yoktu. Eşi hamileydi ve canı meyve çekmişti, abisi Ünal Kaya ve ablasının tavsiyesi ile doğmamış çocuğuna haram yedirmemek için bir Ahilik örneği sergilemesi gerektiğini düşünerek, erik ve kaysıdan alan üzerine “Hayırlı bayramlar abi erik ve kaysıdan aldık hakkını helal et eşim hamile” yazısı yazarak 5 TL ile birlikte ağaca asarak helallik istedi.
Bahçe sahibi Ali Karatekin, “Bugüne kadar meyvelerinin kasa kasa çalındığını ve bahçeye gelip bu notla karşılaştığında çok duygulandığını, bu zamanda böyle insanlar var mı?” diyerek sosyal medya hesabından paylaştı.
Bu not haber ajansına düşünce onbinlerce beğeni, binlerce paylaşım oldu ve sosyal medyada tıklanma rekorları kırdı. Bahçe sahibi bu not karşısında hakkını kana kana helal ettiğini söyledi. Bunun üzerine abisi Ünal Kaya ile birlikte bahçe sahibi Ali Karatekin’i ziyaret edip elini öperek helallik aldı.
Örnek davranışı ile günlerce haberlerde yer alan ve gündem oluşturan Soner Kaya’ya, Ahi Sanayici ve İş Adamları Derneği Ahilik Beratı ile ödüllendirdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 29 Ekim Cumhuriyet Resepsiyonunun onur konuğu olarak Soner Kaya ve ailesini davet etti.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla verilecek resepsiyonda olacağını belirten Kaya, “Duygularım çok büyük, şuanda anlatamıyorum. Cumhurbaşkanımızın karşısına geçmek, bilmiyorum yani şuanda bile tüylerim diken diken oluyor. Elif gibi dimdik Cumhurumuzun reisi Allah, ümmetimizin başından eksik etmesin. Onun karşısına geçmek bile bir hayal. Belki de hayatım boyunca yaşayacağım en güzel duygulardan bir tanesi olacak” şeklinde konuştu. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .