Kırşehirli kadın girişimciler, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde buluştu

Kırşehirli kadın girişimciler, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde buluştu

09.03.2015

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu, Kırşehirli Kadın Girişimcilere yönelik olarak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, Cumartesi Günü, kahvaltılı bir toplantı düzenledi. Kırşehir’de kadın girişimciliğini yaymak, kadınları bir adım öne çıkarmak ve Kırşehirli kadınlarımız arasında girişimcilik kültürünün yayılmasını sağlamak adına, 2014 yılının Aralık ayından beri faaliyetlerini sürdüren Kırşehir Kadın Girişimciler Kurulu’nun 8 […]

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu, Kırşehirli Kadın Girişimcilere yönelik olarak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, Cumartesi Günü, kahvaltılı bir toplantı düzenledi.

Kırşehir’de kadın girişimciliğini yaymak, kadınları bir adım öne çıkarmak ve Kırşehirli kadınlarımız arasında girişimcilik kültürünün yayılmasını sağlamak adına, 2014 yılının Aralık ayından beri faaliyetlerini sürdüren Kırşehir Kadın Girişimciler Kurulu’nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği Cumartesi günü Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapıldı.
Toplantıda konuşan Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Seher Ünsal, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlayarak, kadına yönelik şiddet olaylarını kınadı. Kadına yönelik şiddetin, toplumun önemli bir sağlık sorunu olduğuna dikkat çeken Ünsal, Kırşehir Valiliği’nden, Kırşehir Belediyesi’nden, Kırşehir’deki bütün kamu kurum ve kuruluşlarından ve Kırşehirli işadamlarından, erkek çalışanlara yönelik ‘Kadına Şiddet’ konusunda farkındalık eğitimi verilmesini talep etti.
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyesi Doç. Dr. Deniz Akgül’ün, kadın girişimcilere yönelik olarak girişimcilik konusunda bilgiler verdiği ‘Girişimcilik Semineri’nin ardından, Odamız Personeli ve aynı zamanda Kadın Girişimciler Kurulu Öğrenci Üyesi İpek Metintürk, Kadın Girişimciler Kurulu’nun görevleri ve faaliyetleri hakkında bir sunum gerçekleştirdi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .