Kırşehirli hemşehrimiz Yıldırım Türk, Kongre için Bakü’ye gidiyor

Kırşehirli hemşehrimiz Yıldırım Türk, Kongre için Bakü’ye gidiyor

10.04.2018

Kırşehir Eski Milletvekili ve Kayseri Erciyes Üniversitesi Ortapedi ve Travmatoloji Ana Bilim dalı Başkanı hemşehrimiz Prof. Dr. Yıldırım Türk, “1. Türk Dünyası Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi”ne katılacak. Kongre Başkanlığını Kemik ve Eklem Cerrahisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Vedat Şahin ile Azerbaycan Ortopedi ve Travmatoloji İlmi Araştırma Enstitüsü Direktörü Prof. Dr. Ilgar Qasimov’un yapacağı “1. Türk […]

Kırşehir Eski Milletvekili ve Kayseri Erciyes Üniversitesi Ortapedi ve Travmatoloji Ana Bilim dalı Başkanı hemşehrimiz Prof. Dr. Yıldırım Türk, “1. Türk Dünyası Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi”ne katılacak.
Kongre Başkanlığını Kemik ve Eklem Cerrahisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Vedat Şahin ile Azerbaycan Ortopedi ve Travmatoloji İlmi Araştırma Enstitüsü Direktörü Prof. Dr. Ilgar Qasimov’un yapacağı “1. Türk Dünyası Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi”ni düzenleme kurulu başkanlığını hemşehrimiz Prof. Dr. Cemil Yıldırım Türk, Prof. Dr. Ahmet Pişkin, Doç. Dr. Ali Aydın, Dr. Serkan İltar ve Doç. Dr. İbrahim Karaman yapıyor.
Kemik ve Eklem Cerrahisi Derneği olarak Türkiye’de düzenli olarak “Kemik Eklem Kongresi” adı verilen bilimsel toplantılar 2018 yılından itibaren derneğin kuruluş amacı ve tüzüğü gereği Türkçe konuşan ülkelerde de her iki senede bir bilimsel toplantı tertiplemeyi kararlaştırdı. Bunlardan ilkini 19-23 Nisan 2018 tarihleri arasında Birinci Türk Dünyası Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi adı altında dost ve kardeş Azerbaycan’da yapılacak.
Kongreyle ilgili olarak gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e bilgiler veren hemşehrimiz Prof. Dr. Yıldırım Türk “Bilindiği gibi günümüzde Ortopedi ve Travmatoloji kendi içinde pek çok dalı barındıran, çok geniş hastalık ve cerrahi müdahale spektrumuna sahip bir bilim dalıdır. Bundan dolayı bu toplantıda sınırlı sayıda konuyu teferruatlı olarak tartışmayı planladık. Azerbaycan Ortopedi ve Travmatoloji İlmi Araştırma Enstitüsü ile ortaklaşa yapacağımız bu toplantıda GKD, Skolyoz, Kalça ve Diz Artroplastileri, pediatrik ortopedi, kalça ve diz artroplastisi gibi konuları ayrıntılı olarak ele alınacaktır. Kemik ve Eklem Cerrahisi Derneği ile Azerbaycan Ortopedi ve Travmatoloji İlmi Araştırma Enstitüsü öncülüğünde yapılacak bu toplantının Türk, Azeri ve diğer Orta Asya Cumhuriyetlerinden gelecek meslektaşlarımız için en iyi şekilde geçmesini dileriz. Türk ve Azeri meslektaşlarımızı Azerbaycan’ın ve Kafkasya’nın incisi Bakü’de yapacağız. Diğer Türkçe konuşan ülkelerde de bu tür bilimsel kongreler yapacağız” dedi. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .