Kırşehirli hemşehrimiz Ali Kurtuluş Öncül, Hakkari’de MHP milletvekili adayı

Kırşehirli hemşehrimiz Ali Kurtuluş Öncül, Hakkari’de MHP milletvekili adayı

21.04.2015

Kırşehirli hemşehrimiz Ali Kurtuluş Öncül, 7 Haziran seçimlerinde Hakkari’de MHP milletvekili adayı oldu. Hakkari’de MHP’nin ikinci sıra milletvekili adayı olan ve aslen şehrimiz Kındam Mahallesi’nden olan Ali Kurtuluş Öncül, adaylık gerekçelerini gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e açıkladı. 7 Haziran’da milletvekili olarak seçilirse Türkiye Milletvekili olacağını ve doğduğu şirin Kırşehir ile doyduğu Başkente ve seçim bölgem Hakkari’ye hizmet […]

Kırşehirli hemşehrimiz Ali Kurtuluş Öncül, 7 Haziran seçimlerinde Hakkari’de MHP milletvekili adayı oldu.

Hakkari’de MHP’nin ikinci sıra milletvekili adayı olan ve aslen şehrimiz Kındam Mahallesi’nden olan Ali Kurtuluş Öncül, adaylık gerekçelerini gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e açıkladı.
7 Haziran’da milletvekili olarak seçilirse Türkiye Milletvekili olacağını ve doğduğu şirin Kırşehir ile doyduğu Başkente ve seçim bölgem Hakkari’ye hizmet edeceğini belirten Ali Kurtuluş Öncül şunları söyledi:

ALİ KURTULUŞ  ÖNCÜL copy
“Ülkemin üzerinde gezen karabulut, gölgesini iyice hissettirir bir hal almış olup, binlerce yıldır süren kardeşliğimiz örselenmiş milli birlik ve beraberliğimiz dağılmaya yüz tutmuş durumdadır.
“Ülkemizin bir köşesi neredeyse bölünme sürecine itilmiş, yıllarca kardeşçe yaşadığımız insanlarımız ötekileştirilmiş, devletimizi idare edenler Türklük gurur ve şuuruna uymayan tavır ve düşüncelerle bu süreci bölünme sürecine dönüştürmüşlerdir. Gün geçtikçe zenginliğine zenginlik katanlar bu vatanı neredeyse bizim evlatlarımızın ayakları altından çekme yarışındadırlar.
Anadolu insanı önce fakirleştirilmiş, daha sonra da açlığından ve fakirliğinden yararlanılarak köleleştirilmeye çalışılmıştır. Sosyal yardım adı altında yapılan yardımlar, insanımızı onursuzlaştırma ve köle haline getirme aracı haline sokulmuştur.
“İşsiz bırakılmış gençlerimize bu durum, kaderin bir gereği olarak algılatılmış, İş bulmanın ve meslekte kariyere ulaşmanın adresi çalışma değil, parti binalarının önünden geçmek olmuştur. Üniversiteyi bitirdikten sonra, KPSS’ına girip, başarılı olarak devlet katında iş bulmak isteyen geçlerimizin, emekleri, emek hırsızları tarafından gasp edilmiştir. Toplumun büyük bir kısmı aç ve açıkta iken, küçük bir azınlık bu ülkenin nimetlerinden sınırsız yararlanmayı alışkanlık haline getirmiştir.
“Çiğnenen hukuk, yerine getirilmeyen adalet, ayaklar altında bir insanlık dünya durdukça adımızın önünde tuttuğumuz Türklüğümüz… Ve bir dolu değerlerimiz, yok edilmeye çalışılmıştır. Büyük Komutan ve Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK ‘Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcut’ derken biz nelere ve kimlere muhtaç edildik? Köylü ne haldedir? Memurun durumu nedir? Üreten, ne durumdadır. İşçi açlık sınırı altında, İşsizlik çığ gibi büyümekte özeleştirme adı altında milli varlıklarımız yandaşlara havuzları doldurması karşılığında peşkeş çekilmektedir. Açılım zırvası altında ülkemizin bölünmez bütünlüğü tartışılır durama getirilmiş;
“İfadem şu dur ki… Bizi bu duruma düşürenlerden kurtulma zamanımız gelmiştir.
“Türk töresinin bir şartı da yüksek vazife duygusudur. Vazifeyi ne pahasına olursa olsun yapmaktır. Milletimize hizmet yolunda şahsi menfaatlerden, şahsi zevklerden vazgeçmektir” diyen Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ bey ve “Önce Ülkem ve Milletim sora Partim” diyen Liderimiz Devlet BAHÇELİ bey gibi şahsiyetler ve bu dava uğruna mensubu olmaktan gurur duyduğum ve 24. Dönem Ankara 1. Bölge Milletvekili Aday adayı olduğum; Milli dirilişi gerçekleştirebilecek kadrolara dahil olabilmek için 7 Haziranda yapılacak olan 25. Dönem Hakkari Milletvekili Adayı oldum.
“Allah nasip ederde 7 Haziran’da Milletvekili olarak seçilirsem “Vatan sevgisi İmandandır” deyip Türkiye Milletvekili olacağım ve Doğduğum şirin Kırşehir’imize, doyduğum Başkentimize ve seçim bölgem Hakkari’ye hizmet edeceğim.”
Allah nasip ederde 7 Haziranda Milletvekili olarak seçilirsem “Vatan sevgisi İmandandır” deyip Türkiye Milletvekili olacağım ve Doğduğum şirin Kırşehir’imize, doyduğum Başkentimize ve seçim bölgem Hakkari ye hizmet edeceğim.”
Hakkari’de MHP’nin ikinci sıra milletvekili adayı olan Ali Kurtuluş Öncül kendisini tanıtırken de şunları söyledi:
“30.03.1971 tarihinde Kırşehir’de doğdum. İlköğrenimi 23 Nisan İlkokulunda, Ortaöğrenimi Cacabey Orta Okulu’nda, Lise tahsilimi ise Kırşehir Endüstri Meslek Lisesinde tamamladım.
Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler Önlisans programında öğrenimim devam etmektedir.
Askerlik görevimi 1992/2 döneminde Çanakkale Deniz Hastanesinde tamamladım. 1994-1997 tarihleri arasında Milliyetçi Hareket Partisi Kırşehir İl Teşkilatında aktif olarak görev yaptım, Merkez İlçe ve İl delegeliği yaptım.
1998 yılında T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı TEAŞ Hirfanlı ve Yöresi HES İşletme Müdürlüğü’ne bağlı Kesikköprü HES İşletme Başmühendisliğinde Elektrik Usta Yardımcısı olarak göreve başladım. 2003 yılında T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı EÜAŞ Genel Müdürlüğü Teknik Kontrol ve Laboratuarlar İşletme Müdürlüğü’ne tayin oldum ve halen işyerimde Elektrik Başteknisyeni olarak görevime devam etmekteyim. Ayrıca Tes-İş Ankara 2 Nolu Şube Başkanlığı Sendika Temsilciliği görevini yürütmekteyim.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .