Kırşehirli gençlerin projesine onay

Kırşehirli gençlerin projesine onay

21.07.2017

Sosyal ve kültürel farkındalıkların oluşturularak, etkili vatandaşlık anlayışı doğrultusunda sosyal medya, haberleşme ve dijital konularında hedef kitle eğitilecek…

Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Sosyal ve Dijital Öğrenme ile Entegrasyon” projesi kabul edildi.
Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Kırşehir Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi, Kırşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ömer Aydın Ortaokulu ortaklığında “Sosyal ve Dijital Öğrenme ile Entegrasyon (Integratıon By Socıal And Dıgıtal Learnıng) Projesi”nin Avrupa Komisyonu ve Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından kabul edildiği bildirildi.
1 Kasım 2017 ile 30 Eylül 2019 tarihleri arasında 24 ay süreyle uygulanacak proje ile sosyal ve kültürel farkındalıkların oluşturularak, etkili vatandaşlık anlayışı doğrultusunda sosyal medya, haberleşme ve dijital konularında hedef kitle eğitilecek.
Almanya, İtalya, Romanya, Polonya ve Türkiye ortaklı proje toplantıları Almanya, İtalya, Romanya ve Polonya’da gerçekleşecek.
Euro-Idea Krakow/Polonya, Euro-net-Potenza/İtalya, Bucovina Institute-Suceava/Romanya, Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü/Kırşehir-Türkiye, Kneupfwer/Berlin-Almanya, BIS-Krakow/Polonya’nın uluslararası ortaklığında gerçekleştirilecek projenin hedef kitlesini öğrenciler, öğretmenler, göçmenler, işsizler, yetişkin eğitimciler, bilgi teknolojilerini kullanan öğretmenler oluşturuyor.
Proje konularını, “Etkili Vatandaşlık, Kültürel Farkındalık, Bilgi Teknolojileri, Sosyal Medya Kullanım, Sosyal Haberleşme Yöntemi, Dijital Okuryazarlık, Dijital Eğitim” oluştururken, uluslararası toplantılar Krakow Polonya, Potenza İtalya, Suceava Romanya, Kırşehir Türkiye, Berlin Almanya’da gerçekleştirilecek.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .