Kırşehirli gençlere “Merkezim Her Yer Projesi” tanıtıldı

Kırşehirli gençlere “Merkezim Her Yer Projesi” tanıtıldı

02.08.2017

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Gençlik Merkezlerine en uzak mesafede yer alan İl/İlçe tüm köy ve mahallelerde yaşayan gençlerimizin günübirlik olarak Gençlik Merkezine getirilmesi ve Gençlik Merkezi etkinliklerine aktif katılımların sağlanması amacı ile hayata geçirilen “Merkezim Her Yer’’ projesi kapsamında Kırşehir Gençlik Merkezi olarak Özbağ Kasabası Kuran Kursu öğrencilerini misafir […]

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Gençlik Merkezlerine en uzak mesafede yer alan İl/İlçe tüm köy ve mahallelerde yaşayan gençlerimizin günübirlik olarak Gençlik Merkezine getirilmesi ve Gençlik Merkezi etkinliklerine aktif katılımların sağlanması amacı ile hayata geçirilen “Merkezim Her Yer’’ projesi kapsamında Kırşehir Gençlik Merkezi olarak Özbağ Kasabası Kuran Kursu öğrencilerini misafir etti.
Özbağ’dan Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün servisleri ile alınan gençler, gezi programı kapsamında ilk olarak Kırşehir Gençlik Merkezi’nde ağırlandı.
Gençlik Merkezimizde yapılan sabah kahvaltısından sonra gençlik merkezinde devam eden kursları, atölyeleri ve kulüp çalışmaları izleyen misafir öğrencilere Gençlik Merkezi de gezdirildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın devam eden projeleri ve Gençlik kampları hakkında bilgiler verildi.
Ardından gençlerle birlikte Ebru kulübüne geçerek burada hocaları eşliğinde ebru sanatını icra ettiler. Kendi yapmış oldukları Ebru çalışmalarını evlerine götüren gençler, yeni açılan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nu da gezme imkanı buldular.
Kırşehir’imizin tarihi ve kültürel değerleri olan Cacabey Camisi ve türbesi gezilip, öğle namazının ardından, Ahi Evran Veli Camisi ve Türbesi, Aşıkpaşa Türbesi ve Şehitlik ziyaretleri ile Sinema etkinliği ve Kent Parkta gezi turu ile tanıtım faaliyetimiz sona erdi.
Gezi sonunda doyasıya eğlenen kardeşlerimizin hayatlarına bir takım faaliyetlere katılarak tekrar ikametgâhlarına götürüldü. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .