Kırşehirli gençler “Gençler Asla Unutmaz” projesiyle Ankara’da

Kırşehirli gençler “Gençler Asla Unutmaz” projesiyle Ankara’da

13.07.2017

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 15 Temmuz Şehitleri anısına organize ettiği, 15 Temmuz hain darbe girişiminin unutulmaması ve unutturulmaması için anlamlı bir projeyi daha hayata geçirdiği “Gençler Asla Unutmaz” projesine Kırşehir’den de gençler katıldı. “Gençler Asla Unutmaz” projesi Ankara ili programlarının ikinci gününde; hain terör örgütü tarafından bombalanan Ankara il Emniyet Müdürlüğü, […]

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 15 Temmuz Şehitleri anısına organize ettiği, 15 Temmuz hain darbe girişiminin unutulmaması ve unutturulmaması için anlamlı bir projeyi daha hayata geçirdiği “Gençler Asla Unutmaz” projesine Kırşehir’den de gençler katıldı.
“Gençler Asla Unutmaz” projesi Ankara ili programlarının ikinci gününde; hain terör örgütü tarafından bombalanan Ankara il Emniyet Müdürlüğü, 15 Temmuz Gecesi Şehit Düşen Kahramanlarımızın Ankara Karşıyaka Mezarlığındaki kabirleri ve 15 Temmuz Şehitleri Abidesi, yine hainlerin bombalaması sonucu 51 Şehit verilen Ankara Gölbaşı Özel Harekat Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve son olarak Milletin evi olan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ile Millet Cami ziyaret edildi.
Ziyaretgahlarda Kırşehir, Sivas, Mersin ve Van illerinden katılım gösteren yaklaşık 160 gence 15 Temmuz Gazileri refakat ettiler. Gaziler ihanet gecesini gençlere birincil ağızdan aktardılar.
Gençler Asla Unutmaz” projesi kapsamında canı pahasına darbeye dur diyen kahramanlarımız gençlere anlatılırken gençler 15 Temmuz’un izlerini Ankara’da yerinde gördüler.
Gençlere “15 Temmuz Hain Darbe Girişimi” sunumu yapılacak ve katılımcı gençlere Anadolu Ajansı’nın ”Dakika Dakika FETÖ’nün Darbe Girişimi” kitapçığı dağıtıldı.
Gençler ayrıca, FETÖ’nün hain darbeci askerlerinin ilk hedeflerinden olan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ile Ankara Emniyet Müdürlüğü Binasını, Beştepe Millet Camii ve darbe girişiminin izlerini taşıyan birçok yeri ziyaret ettiler.
Kırşehir’den programa katılan gençler 15 Temmuz Gazilerinin anlattıkları anılardan ve olaylardan dolayı etkilenen gençler zaman zaman duygusal anlar yaşadılar. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .