KIRŞEHİRLİ ESNAFA YAPILANDIRMA MÜJDESİ

KIRŞEHİRLİ ESNAFA YAPILANDIRMA MÜJDESİ

06.09.2017

Kredi Kefalet Kooperatifine kredi borçları bulunan esnaf ve sanatkârın borçları yeniden yapılandırılıyor…
BAŞVURULAR 29 EYLÜL CUMA GÜNÜ SON…

Bahamettin Öztürk: “Kırşehirli esnaf ve sanatkarımız iş yoğunluğunu dikkate alarak son günü beklememeliler”

KIRŞEHİR Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Bahamettin Öztürk, kredi kefalet kooperatiflerinden kredi kullanarak borç takibine düşen esnaf ve sanatkâra yapılandırma müjdesi verdi.
Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği’ne bağlı Kredi Kefalet Kooperatifine kredi borçları bulunan esnaf ve sanatkârın borçları yeniden yapılandırılıyor.

Esnafın işlerinde büyük durgunluk yaşandığını, kötü gitmekte olan işler nedeniyle esnaf ve sanatkârın Kooperatif kefaletiyle kullandıkları kredi borçlarını ödemekte zorlanmaya başladığını dile getiren Başkan Öztürk, “Kooperatifimiz ortağı esnaf ve sanatkarlarımıza Kooperatife olan borçlarına ilişkin ödeme kolaylığı sağlanması yönünde yoğun bir beklenti oluşmuştur. Esnafımızın yaşadığı bu olumsuz tabloyu ilgili mercilere iletmemiz neticesinde kullanmış olduğu krediyi gününde ödeyemeyerek takibe düşen esnafın borçlarını ödeyebilmelerini sağlayabilmek amacıyla bir yasal düzenleme yapılmıştır” dedi.
31 Temmuz 2017 tarihinden önce kredi borcu kooperatif takibine intikal eden ortakların 29 Eylül 2017 tarihine kadar kooperatife başvurmaları ve yapılandırma talebinde bulunmaları halinde kooperatif takibindeki asıl alacak tutarına (bankaca kooperatif blokeli ve mevduat hesaplarından alınan tutarlar, icra masrafları vs.) hiçbir gecikme faizi hesabı yapılmayacak.
Borç, yani asıl alacak tutarının defaten ödenmek istendiği taktirde faizsiz tahsil edileceği, 12 aya kadar taksit yapılması halinde yüzde 8 basit faiz ile 24 aya kadar taksit yapılması halinde yüzde 12 basit faiz ile aylık taksitler halinde taksitlendirme yapılacağını belirten Başkan Bahamettin Öztürk, Başvuru sürecinin 29 Eylül 2017 Cuma günü saat 17.00’de son bulacağını, belirtilen tarihten sonra yapılacak başvuruların değerlendirmeye alınmayacağını kaydetti.
Kırşehirli esnaf ve sanatkarın iş yoğunluğunu dikkate alarak son günü beklenmemelerini isteyen Bahamettin Öztürk, daha geniş bilgi için mutlaka kooperatife başvurulmasını isteyerek, kredi borcu takibe düşen esnafın mutlaka bu yasal düzenlemeden istifade etmesini önemle duyurdu.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .