KIRŞEHİRLİ BOKSÖRLER, İDMANLARA BAŞLADI

KIRŞEHİRLİ BOKSÖRLER, İDMANLARA BAŞLADI

08.08.2020

Kırşehirli genç boksörlerimiz, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında antrenmanlarını kapalı spor salonunda sosyal mesafe kuralına uyarak gerçekleştirecek. Sporcular, Kovid-19 süresince hava şartlarının uygun olduğu durumda antrenmanlarını salonda sürdürecek. Kovid-19 salgını nedeniyle antrenmanlara ara vermek zorunda kaldığını söyleyen antrenör Reşit Şahin yaptığı açıklamada, tüm ülkelerin zor günlerden geçtiğine işaret etti. Aşıkpaşa Spor Salonunda antrenmanlara başladığını […]

Kırşehirli genç boksörlerimiz, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında antrenmanlarını kapalı spor salonunda sosyal mesafe kuralına uyarak gerçekleştirecek.
Sporcular, Kovid-19 süresince hava şartlarının uygun olduğu durumda antrenmanlarını salonda sürdürecek.
Kovid-19 salgını nedeniyle antrenmanlara ara vermek zorunda kaldığını söyleyen antrenör Reşit Şahin yaptığı açıklamada, tüm ülkelerin zor günlerden geçtiğine işaret etti.
Aşıkpaşa Spor Salonunda antrenmanlara başladığını söyleyen antrenör Reşit Şahin, “Antrenmanlarla genç sporcularla birlikte kendimizi psikolojik olarak da zinde tutmaya çalışıyoruz. Geçirdiğimiz süreç zor bir süreç. Fiziksel idmanlarla zaman geçirmeye çalışıyoruz. Kendimizi ileriki zamanda başlayacak kampa hazırlamak için bu idmanları başladık. İnşallah ülke olarak bu zor günlerin üstesinden geliriz” dedi.
Bazı ülkelerde boksörlerin antrenmanlara başladığını anlatan Antrenör Şahin, şunları söyledi: “Başka ülkeler çalışmalarına başladı. İdmanlarını açık alanda sosyal mesafeye uygun şekilde yapıyorlar. Bu fikre ben de katılıyorum. Federasyondan gelen düzenlemeler doğrultusunda idmanlarımızı mesafemizi koruyarak yapacağız. Bunu bir an önce yapmak istiyorum.”
Kırşehirli Milli Antrenör Reşit Şahin gazetemiz Çınar Kırşehir’e boks hakkında bilgiler verdi.
Kick boks sporu, farklı tekniklerin içinde yer aldığı bir savunma sporudur. Tamamen iki farklı spor olan Karete ve Muay Thai’nin bir araya gelemesi sonucunda oluşturulmuş, güce ve teknik bilgiye dayanan bir dövüş sporudur. En önemlisi aşırı derece sert bir spor olmasıdır. Rakibinizi yenmek için yüksek güç gerektiren bu spor, diğer birçok spordan daha fazla enerji ve güç harcamanızı sağlar.
Kick Box, en sert sporlar arasında yer alır. Güce dayalı olan bu sporda tekniği ne kadar iyi öğrenir ve gücünüzü o teknik üzerinde yoğunlaştırırsanız o kadar başarı sağlamanız mümkün olacaktır.
KİCK-BOKS SADECE SALDIRI SPORU DEĞİLDİR!
Kick boks, tekme ve yumruk kullanmayı içeren bir spor dalı olduğu için muhakkak eldiven, kask ve dişlik gibi malzemelerin kullanımı zorunludur. Bu sporda uzmanlaşmak isteyenler için İyi bir kondisyona sahip olmak ve eğitmenlerin her söylediklerini dikkate almak ve söylediklerini harfiyen yerine getirmek önemlidir. İlk birkaç ay kondisyon çalışmakla geçer. Daha sonra teknik ve taktik antrenmanlara geçilir. Tekme, yumruk, diz ve dirsek darbeleri zaman içerisinde sporcuya öğretilir. Gardını hangi durumlarda nasıl alması gerektiği anlatılır. Kick-Boks’un sadece saldırı sporu olmadığı; saldırı ve savunmanın aynı dozajda ve aynı konsantrasyonla yapılması gerektiği uygulamalı olarak gösterilir. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .