Kırşehir’in turizm potansiyeli irdelenecek

Kırşehir’in turizm potansiyeli irdelenecek

14.04.2015

Kırşehir’in sahip olduğu turizm potansiyeli irdeleneceği Turizm Haftası’nda “Geleceğin Turizmcilerine Kırşehir’i Anlat” isimli proje uygulamaya konulacak…

KIRŞEHİR’İN sahip olduğu turizm potansiyeli 15-22 Nisan Turizm Haftası’nda irdelenecek.

Turizm Haftası’nın bugün gerçekleştirilecek açılış töreninde yerli ve yabancı birçok seyahat acentesi, Japon Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA), Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TURSAB) ve Turist Rehberleri Birliği (TUREB) yetkilileri, Kırşehir’in sahip olduğu turizm potansiyeline ilişkin fikir alışverişinde bulunacak.
Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) desteğiyle gerçekleştirilecek Turizm Haftası etkinlikleri çerçevesinde ayrıca Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından “Geleceğin Turizmcilerine Kırşehir’i Anlat” isimli proje uygulamaya konulacak.
Proje kapsamında Ahi Evran Üniversitesi, Hacıbektaş Üniversitesi ve Erciyes Üniversitesi’nin Turizm Bölümü öğrencilerine Kırşehir’in tanıtılacağını açıklayan Kültür ve Turizm İl Müdürü Yıldız Eraslan, Turizm Haftası dolayısıyla ilimizde düzenlenecek etkinliklerle ilgili bilgiler verdi.
Gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e yaptığı açıklamada, Turizm Haftası’nda yapılacak etkinliklerin ilimiz Kırşehir’in turizmine katkı sağlayacağını belirten Kültür ve Turizm İl Müdürü Yıldız Eraslan, şunları söyledi:

TRİZM HAFTASI.avi_snapshot_00.00_[2015.04.14_10.50.40] copy
“Toplumda turizm bilincini geliştirmek, turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamak amacıyla her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası’nın bu yıl 39.su gerçekleştirilecek olup, 15 Nisan’da yapılacak olan açılış toplantısında yerli ve yabancı birçok seyahat acentesi, Japon Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA), Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TURSAB) ve Turist Rehberleri Birliği (TUREB) yetkilileri ile bir araya gelinerek, Kırşehir’in sahip olduğu turizm potansiyeli üzerine bilgiler verilecek ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunulacaktır.
“AHİKA’nm desteğiyle gerçekleştirilecek olan Turizm haftası etkinlikleri çerçevesinde Müdürlüğümüzce ‘Geleceğin Turizmcilerine Kırşehir’i Anlat’ adı altında yeni bir proje uygulamaya geçirilecektir. ‘Geleceğin Turizmcilerine Kırşehir’i Anlat’ projesi, Kırşehir’in, geleceğin turizmcilerinin hafızasında şimdiden yer edinmesi için, ilimiz turizmine katkı sağlama amaçlı uygulamaya geçirilen ve her sene yapılması planlanan uzun vadeli bir projedir. Turizm ile ilgili bölümlerde okuyan öğrencilerin hem ufkunu açmak hem de onlara Kırşehir’i anlatmak, gelecekte turizm sektöründe yapacakları çalışmalarda Kırşehir’e de yer vermelerini sağlamak amacıyla, sahip olduğumuz tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerin, geleceğin turizmcileriyle paylaşılması hedeflenmektedir. “Geleceğin Turizmcilerine Kırşehir’i Anlat” projesi kapsamında bu yıl Ahi Evran Üniversitesi, Hacıbektaş Üniversitesi ve Erciyes Üniversitesi Turizm bölümü öğrencilerine ilimiz tanıtılacaktır.
“Ayrıca, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile yapılan ortak bir çalışmayla da bir eğitim gezisi düzenlenecek olup, 20 gönüllüye ilimizin sahip olduğu tarihi ve kültürel değerler hakkında bilgiler verilecektir. Eğitim gezisine katılan gönüllülerce de 2014 yılında yaklaşık 3.000 ziyaretçiyi ağırlayan Kaman Hirfanlı Gençlik Kampı’na gelen gençlere ilimizin tanıtımı yapılacaktır.
“Ekranların sevilen gezi programı ‘Gezelim Tozalım’ ekibi, turizm haftası etkinlikleri çerçevesinde ilimize davet edilmiştir. Gaffur Uzuner’in sunduğu programda sahip olduğumuz tarihi ve kültürel değerler ekrana taşınarak, ilimizin tanıtımına katkı sağlanacaktır.
“Bir diğer etkinliğimiz ise ilimizde yer alan Bakanlığımıza bağlı konaklama tesislerinin, Bakanlığımızca verilecek olan hizmet içi eğitimden yararlanarak hizmet kalitelerini artırmaları yönündedir.
“Turizm haftası sebebiyle yapılacak olan tüm etkinliklerin ilimiz turizmine katkı sağlamasını diliyor, sektör çalışanlarının aynı zamanda turizm sezonunun açılış haftası olan 15-22 Nisan Turizm Haftası’nı kutluyorum.”
TURİZM HAFTASI BUGÜN BAŞLIYOR
Kırşehir’de Turizm Haftası bugün yapılacak açılış toplantısı ile başlayacak. İki oturum halinde gerçekleştirilecek olan Turizm Haftası açılış toplantısı saat 10.30’da Makissos Otel-Neşet Ertaş Toplantı Salonu’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından protokol konuşmaları ile devam edecek.
Sırasıyla İl Kültür ve Turizm Müdürü Yıldız Eraslan, AHİKA Genel Sekreteri Mehmet Fatih Yıldız, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve Vali Necati Şentürk’ün konuşmaları ile birinci oturumu tamamlanacak olan açılış toplantısının ikinci oturumu saat 12.00’de başlayacak.
Vali Necati Şentürk’ün tüm Kırşehir halkını davet ettiği Turizm Haftası açılış toplantısının ikinci oturumunda ise İl Kültür ve Turizm Müdürü Yıldız Eraslan “Kırşehir’in Turizm Potansiyeli”, Japon Anadolu Araştırma Enstitüsü’nden Dr. Kimiyoshi Matsumura “Kaman Kalehöyük”, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş de “Hirfanlı’da Gençlik Turizmi” konusunda birer sunum yapacaklar. Yarımşar saat sürecek sunumların ardından da Turizm Haftası açılış toplantısı görüş ve önerilerle sona erecek.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .