Kırşehir’in trafik sorunu sempozyumda ele alınacak

Kırşehir’in trafik sorunu sempozyumda ele alınacak

14.11.2017

8. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi’nde Kırşehir Emniyet Müdürlüğü, şehrimizin trafik sorunu ve çözümü ile trafik güvenliğinin nasıl olması gerektiğini anlatacak…

ANKARA’DA 16-18 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlenecek 8. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi’ne Kırşehir Emniyet Müdürlüğü de katılacak.
8. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi’nde 3 gün boyunca Kırşehir’in trafik güvenliği, kentlerde oluşan trafik sorunları, trafik sorunları için müdahale ve çözüm önerileri, karşılıklı tecrübe paylaşımları ve yapılan çalışmalar anlatılacak.
8. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi, Karayolu trafik güvenliğine katkı sağlanması amacıyla üretici, uygulayıcı ve bilim insanlarının çalışmalarının ve tecrübelerinin karşılıklı olarak paylaşılacağı bir ortamın oluşturulması için İçişleri Bakanlığı (Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı), Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı (Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü), Türkiye Belediyeler Birliği ve TŞOF işbirliğinde ve destekleyici kuruluşun katkılarıyla, 16-18 Kasım 2017 tarihlerinde Ankara Ticaret Odası (ATO) Kongre Merkezinde düzenlenecek.
Sempozyum ve Serginin Açılış Töreni yarın saat 10.00’da yapılacak. Düzenlenen Trafikte Saygı Konulu Spot Film Yarışmasında dereceye giren eserlerin sahiplerine sempozyumun açılış töreninde ödülleri verilecek.
Sempozyumda; “Trafikte saygı, Trafik Güvenliği ve Medya, Uluslararası Trafik Güvenliği Uygulamaları, Şoförlerin Sorunları, Bu Sorunların Trafik Güvenliğine Etkisi ve Çözüm Yolları, Sayısal Takoğrafın Karayolu Trafik Güvenliğine Etkisi, Akıllı Ulaşım Sistemleri, Trafik Denetimlerinde Yeni Yaklaşımlar, Karayolu Trafik Güvenliği Perspektifinde Yeni Nesil Araçlar ve Otomotiv Sanayi, E-Call (Acil Çağrı Sistemi), Konuk Ülke Rusya Federasyonu Trafik Uygulamaları” konularında Kırşehir Emniyet Müdürlüğü başta olmak üzere trafik ve kamu güvenliği alanında faaliyet gösteren kurum, kuruluş ve firma temsilcilerinin katılımı ile paneller düzenlenecek.
16-18 Kasım 2017 tarihlerinde açılışla birlikte gün boyunca çocuklar için trafik eğitimleri verilecek ve tiyatro gösterisi yapılacak.
Alkol gözlüğü, emniyet kemeri simülasyon eğitim parkuru ve çocuk trafik eğitim parkı gibi eğitsel etkinlikler gerçekleştirilecek.
Trafik ve kamu güvenliği alanında faaliyet gösteren kurum, kuruluş ve firmaların hizmet ve ürünlerinin tanıtılacağı sergi, 18 Kasım 2017 Cumartesi günü saat 17.00’ye kadar Kongre Merkezinin giriş katında halka açık olacak.
Kırşehir Emniyet Müdürlüğü, 8. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyum ve Sergisinin açılış töreni, panel oturumları ve sergiye Kırşehirlilerin de katılmasının beklendiğini bildirdi.


Sempozyumda sunumların yapılacağı konu başlıkları ise şöyle:
* Karayolu Güvenliği Yönetimi ve Denetimi: Karayolu Trafik Denetimleri, Trafik Elektronik Denetleme Sistemleri, Teknoloji Kullanımı, Veri Yönetim Sistemleri ve İstatistikler, Karayolu Güvenliği Politikaları ve Stratejileri, Karayolu Güvenliği ve Sivil Toplum Kuruluşları, Karayolu Trafik Hukuku, Karayolu Güvenliği ile İlgili Kurum, Kuruluş ve Sektör Çalışanlarının Eğitimi
* Güvenli Yollar ve Ulaşım: Yaya ve Bisiklet Odaklı Trafik, Şehir Planlaması ve Ulaşım, Altyapı ve Mühendislik, Karayollarında Risk Faktörleri, Toplu Taşıma Sistemleri, Karayolu Güvenliği ve Yaşam Kalitesi, Akıllı Ulaşım Sistemleri, Tehlikeli Madde Taşımacılığı
* Güvenli Araçlar: Aktif ve Pasif Güvenlik Sistemleri, Lastik Güvenliği, Kaza Önleyici Sistemler, Teknik Muayene ve Denetim
Güvenli Yol Kullanıcıları: Yaya ve Korunmasız Yol Kullanıcılarının Güvenliği, Sürücü Eğitimi ve Sürücü Belgeleri, Karayolu Kullanıcılarının Eğitimi (Bilgilendirme ve Bilinçlendirme), İletişim, Medya ve Kampanyalar, Trafik Psikolojisi, Din ve Trafik
* Kaza Sonrası Müdahale: Kazalara Müdahale ve İlk Yardım, Acil Yardım ve Travma Sonrası Müdahale, Trafik Kaza Analizi ve Bilirkişilik, Karayolu Trafik Kazaları ve Sosyo-ekonomik Sonuçları, Adli Tıp, Psikolojik Yardım
(HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .