Kırşehir’in tarım sorunları Bakanlıkta

Kırşehir’in tarım sorunları Bakanlıkta

13.11.2017

Tarımsal sorunlar ve çözüm önerileri Kırşehir heyeti tarafından Tarım Bakanı Fakıbaba ve müsteşarlıklara bildirilerek, Kırşehir’e davette bulunuldu…

KIRŞEHİR Valisi Necati Şentürk, Milletvekili Mikail Arslan ve İl Müdürü Kenan Şahin, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Mehmet Hadi Tunç’u da makamında ziyaret ettiler.
Kırşehir’in tarımsal sorunlarının görüşüldüğü ziyarette, Bakan Fakıbaba’yı Kırşehir’e davet ettiklerini belirten Kırşehir İl Müdürü Kenan Şahin, “Valimiz Necati Şentürk ve Milletvekilimiz Mikail Arslan ile birlikte Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba ve Bakanlığımız Müsteşarı Sayın Mehmet Hadi Tunç’u makamında ziyaret ettik. Sayın Valimiz ve Milletvekilimiz, ilimizin tarımsal sorunlarını ve çözüm önerileri içeren bir dosyayı Bakanımız ve Müsteşarımıza vererek, Kırşehir’e davet ettiler” dedi.
Ziyarette, tarım kredi borçlarının ertelenmesi, TARSİM sigortalarının bölgesel değil parsel bazında yapılması, Kırşehir ile alakalı Bakanlıkta bekleyen yazılar, Kırşehir’in tarım ve hayvancılık alanındaki sorunları, Kırşehir’de tarım ve hayvancılık alanında yapılması planlanan yatırımların görüşüldüğü ziyarette, Bakan Fakıbaba Kırşehir’e davet edilerek, gerekli incelemeyi şehrimizde yapması talep edildi.
Ziyaretlerde Kırşehir’de tarım ve hayvancılık alanında yapılması gereken yatırımlar hakkında istişarelerde bulunularak, Kırşehirlilerin sorunları iletildi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .