Kırşehir’in sağlık yatırımları 2018’de

Kırşehir’in sağlık yatırımları 2018’de

05.10.2017

Milletvekili Arslan, sağlık yatırımları için Bakan Demircan’la görüştü

Ak Parti Kırşehir Milletvekili Mikâil Arslan, Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan’ı makamında ziyaret edip Kırşehir hakkında istişarelerde bulundu.
Kırşehir’de yapılması kararlaştırılan hastane binası başta olmak üzere pek çok konudaki isteklerini Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’a aktararak Milletvekili Mikâil Arslan, Kırşehir’e yapılacak 200 yatıklı ek devlet Hastanesi’nin yatırım programına alındığını, proje çalışmalarının devam ettiğini, Kasım ayında proje ihalesinin yapılmasının ardından 2018’de inşaatına başlanacağını söyledi.
Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’la yaptığı görüşmede Kırşehir’de yapılması kararlaştırılan ve yatırım programına alınan sağlık yatırımları hakkında bilgiler veren Milletvekili Arslan, gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Mevcut 300 yataklı Kırşehir Devlet Hastanemize ek 40 poliklinik binamız yapılmasına rağmen bölge hastanesi konumunda olduğu için zaman zaman yetersiz hale geldiğini biliyoruz. Bu nedenle Geçen yıl Sağlık Bakanlığımızla yaptığımız görüşmeler sonucu 2017 yılı yatırım programına aldırdığımız 200 yataklı ek devlet hastanesi binamızın proje çalışmaları devam ediyor. Eski Devlet Hastanesi’nin yerine yapılacak bu hastane binamızın projesi tamamlandığında 2018 yılında ihale edilerek yapımına başlanacak.
“Yine eski Doğum Hastanesi’nin yerine yapılacak Halk Sağlığı Müdürlüğü binamızın proje çalışmaları da devam ediyor. Yıllardır Terme Caddesi’nde hizmet veren Verem Savaş Dispanseri binası olarak bilinen Sağlıklı Yaşam Merkezimizin yerine modern bir bina yapmak istedik. Ancak arsası küçük geldiği için burada bir çalışma yapıyoruz. Bu çalışmamız tamamlandığında buraya da modern bir Sağlıklı Yaşam Merkezi inşa edeceğiz. Sağlık Bakanımızla yaptığımız görüşmede Bağbaşı Mahallesi’nde yapılacak Toplum Sağlığı Merkezi ile eski Kadın Doğum Merkezi arsasına yapmayı düşündüğümüz Aile Sağlığı Merkezi çalışmalarımızı da gündeme getirerek destek istedik. Zaten bu konularda sayın Bakanımızın bizlere sözü vardı. Bunlar için destek vereceğini ve projelerinin tamamlanmasının ardından ihale edileceğini söyledi. İnşallah gelecek yıl bu yatırımların büyük kısmını tamamlayarak sağlıkta yaşanan sorunların büyük ölçüde çözümleneceğine inanıyorum.”
Milletvekili Arslan, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’a Kırşehir’deki projelere ve yatırımlara verdiği destekten dolayı teşekkürlerini sundu. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .