Kırşehir’in okçuluktaki adı: İpek Güneş

Kırşehir’in okçuluktaki adı: İpek Güneş

26.08.2017

KIRŞEHİR’İN okçulukta adını duyuran İpek Güneş, T.C. Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilen Minikler Türkiye Şampiyonası’nda adını finale yazdırdı. 17-20 Ağustos 2017 tarihlerinde İstanbul Okçular Vakfı tesislerinde yapılan ve Türkiye’nin en iyi kulüplerinin katıldığı Minikler Türkiye Şampiyonası’nda Kırşehirli sporcular İpek Güneş ve Betül Demirbaş yarı finalde yarıştı ve yarışan Kırşehirli sporculardan İpek Güneş, Betül Demirbaş’ı 146-145, 1 puan […]

KIRŞEHİR’İN okçulukta adını duyuran İpek Güneş, T.C. Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilen Minikler Türkiye Şampiyonası’nda adını finale yazdırdı.
17-20 Ağustos 2017 tarihlerinde İstanbul Okçular Vakfı tesislerinde yapılan ve Türkiye’nin en iyi kulüplerinin katıldığı Minikler Türkiye Şampiyonası’nda Kırşehirli sporcular İpek Güneş ve Betül Demirbaş yarı finalde yarıştı ve yarışan Kırşehirli sporculardan İpek Güneş, Betül Demirbaş’ı 146-145, 1 puan farkla eleyerek adını finale yazdırmayı başardı.

Altın madalya için yarışan İpek Güneş, Türkiye’nin en iyi ve en zengin okçuluk kulüplerinden Ankara On Ok Kulübü sporcusu ile karşılaşarak, beraberlik atışında 1 puan farkla ile elenerek Türkiye ikincisi oldu.
Bronz madalya için yarışan Betül Demirbaş ise Türkiye’nin en büyük okçuluk kulüplerinden İstanbul Marmara Okçuluk Spor Kulübü’nden rakibini açık ara bir puan farkı ile eleyerek Türkiye 3. oldu.
İpek Güneş, sıralama atışlarında Türkiye birincisi olarak, 689 puan ile Türkiye rekoru kırdı.
Milli Takım ve İl Antrenörü Okçuluk İl Temsilcisi Yahya Ulaş, Kırşehirli sporcular İpek Güneş ve Betül Demirbaş, Kırşehirli sporcular İpek Güneş ve Betül Demirbaş’ın 6-12 Eylül 2017 tarihleri arasında Çanakkale’de Gelibolu’da yapılacak olan Milli Takım İlk Adım Kampına davet edildiğini açıkladı.
Desteklerini esirgemeyen başta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emre Aslan olmak üzere Şube Müdürü Rıfat Beyazıt ile velilere teşekkür ederek, sporculara başarılarının temennisinde bulunan Antrenör Ulaş, “Amacımız evde, okulda, etüt merkezlerinde, dört duvar arasında, sabahtan akşama kadar yüzlerce test çözen, sabahtan akşama kadar ellerinden akıllı telefonu düşürmeyen, fiziksel aktivite yetenekleri kazanamayan ve hatta kaybeden öğrencileri topluma kazandırmaktır. Ayrıca çocukları sokaklardan uzak tutarak vatana ve millete hayırlı ilimizi ve ülkemizi uluslararası seviyede başarılı bir şekilde temsil edecek, kendine öz güveni olan başarılı elit sporcular yetiştirmektir” dedi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .