Kırşehir’in kıymalı pidesi unutulmuyor!..

Kırşehir’in kıymalı pidesi unutulmuyor!..

10.09.2019

Kırşehir’de Ramazan ayında büyük ilgi gören pide, özellikle yaz aylarında gurbetçilerimizin gelmesi ile daha fazla talep görüyor. Şehrimizde uzun yıllardır pide fırın işletmeciliği yapan Çiğdem Pide Fırını sahipleri Arafa Çiğdem ile Bayram Çiğdem, özellikle düğünlerin yoğun olduğu yaz mevsiminde daha çok pide siparişi aldıklarını ifade ederek, “Şehrimiz tarım ve hayvancılık şehri olduğu için burada üretilen […]

Kırşehir’de Ramazan ayında büyük ilgi gören pide, özellikle yaz aylarında gurbetçilerimizin gelmesi ile daha fazla talep görüyor.
Şehrimizde uzun yıllardır pide fırın işletmeciliği yapan Çiğdem Pide Fırını sahipleri Arafa Çiğdem ile Bayram Çiğdem, özellikle düğünlerin yoğun olduğu yaz mevsiminde daha çok pide siparişi aldıklarını ifade ederek, “Şehrimiz tarım ve hayvancılık şehri olduğu için burada üretilen et ve un kıymalı pideye büyük lezzet ve tad veriyor. Kimi hemşehrilerimiz yaz mevsiminde kıymalı pide yemenin ağır olduğunu söyleseler de halkımız kıymalı pide ve diğer pide çeşitlerimizden vazgeçmiyorlar. Düğün ve cenazelerde kıymalı pide olmazsa olmaz durumda. Kırşehir dışında yaşayan ve yıllık izinlerini geçirmek üzere şehrimize gelen hemşehrilerimiz de kıymalı pide yemeden dönmüyorlar. Tabi biz de hemşehrilerimizin taleplerini yerine getirmekten mutluyuz” dediler.
Çiğdem Pide Fırınındaki müşterilerden birisi de “Ben Kırşehir dışında yaşıyorum. Yaşadığım ilde de pide yapılıyor, ama Kırşehir’de yediğimin tadını tutmuyor. Hamurundan mı, yoksa etinden bilmem ama çok lezzetli olduğu için hoşuma gidiyor. Ben memleketime her geldiğim de mutlaka kıymalı pide yiyorum. Yemezsem rahat edemiyorum” diye konuştu.
Arafa ve Bayram Çiğdem, günlük olarak fırınlarında pide yiyenlerin dışında düğün ve cenaze evlerine ve özel gün ve etkinliklere pide yaparak gönderdiklerini, fırınlarında kıymalı pidenin dışında kuşbaşılı, kaşarlı pide çeşitleri bulunduğunu, ev ve işyerlerine telefonla da sipariş alarak ulaştırdıklarını, müşterilerinin sabahları lavaş, öğle ve akşamları da pide almayı tercih ettiklerini sözlerine eklediler. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .