Kırşehir’in imarına 21 milyon TL

Kırşehir’in imarına 21 milyon TL

02.08.2017

TÜRKİYE’NİN yapıcı gücü olarak şehirlerin kalkınmasına destek olan İller Bankası, Kırşehir’de de yürüttüğü projelerle yeniden imar ve inşa çalışmalarını yerine getiriyor. Kırşehir’de içmesuyu, kanalizasyon, yapı-harita-imar alanlarında yürüttüğü projelerle sağlıklı ve temiz yaşam alanlarını sağlayan İller Bankası, 2017 yılında yürüttüğü 9 projeye yaklaşık 100 bin TL harcadı. İller Bankası’nın Kırşehir’de yürüttüğü 9 projenin toplam tutarı ise […]

TÜRKİYE’NİN yapıcı gücü olarak şehirlerin kalkınmasına destek olan İller Bankası, Kırşehir’de de yürüttüğü projelerle yeniden imar ve inşa çalışmalarını yerine getiriyor.
Kırşehir’de içmesuyu, kanalizasyon, yapı-harita-imar alanlarında yürüttüğü projelerle sağlıklı ve temiz yaşam alanlarını sağlayan İller Bankası, 2017 yılında yürüttüğü 9 projeye yaklaşık 100 bin TL harcadı. İller Bankası’nın Kırşehir’de yürüttüğü 9 projenin toplam tutarı ise 21.013.597 TL olarak öngörülüyor.
İller Bankası’nın Kırşehir’de yürüttüğü projelerle ilgili bilgiler veren İller Bankası Kayseri Bölge Müdürü Sönmez Ata, “Çiçekdağı, Kösele, Yerköy grup arıtma tesisi projemiz tamamlandı. İşletme süreci devam ediyor ve yüzde 100 bitirildi, devredildi bu proje. Çayağzı kanalizasyon inşaatımız yine tamamlanıp kabulleri ve teslimatı yapıldı. Kırşehir merkezde içme suyu projemiz, dış kredili işimiz yüzde 100 gerçekleşme sağlandı. Dünya Bankası kredisiyle Kırşehir Belediyesi ile yürüttüğümüz bir projeydi. Çayıralan, Yozgat, Boztepe, Kırşehir atık su arıtma tesislerinin projeleri tamamlandı. Boztepe’nin de finans temini sağlandı. Boztepe’de belediyenin 3 kilometrelik bir kanalizasyon şebeke talebi de olmuştu. Onun için ek finans talebini bekliyoruz Belediyeden ve ek finansman sağlanınca ihale süreci başlayacak. Başkanımızın talebi gelir gelmez başlayacağız. Arıtma tesisinin finansmanı sağlandı ve sadece 3 kilometrelik ilave kanalizasyon talebi olduğu için orada bir beklememiz var. Kurancılı’nın yine projesi bitmiştir ve projeyi yatırım programına aldık. Finansman temini sağlandı. Burada da yer teslimi yapıldı. İşin fiil uygulamasına başlandı. Kaman ile Kırşehir içme suyu projesi yapımı da onaylandı. Belediyemizin talebi üzerine diledikleri anda finansman temini sağlanıp yatırım programına alınacak. Kaman’da elektriğin yenilenebilir enerji ile sağlanması işimiz de örnek projelerden birisi oldu ve bitirildi. Kaman Belediyesi şu anda işletmektedir. Kurancılı’nın yine ilave ikmal, revize imar planı ve jeolojik ve jeoteknik çalışmaları ihalesi yapıldı. Bu projeler tamamlandı ve tasdik edildi. Özbağ yine ilave revize, imar planı yapım işi sözleşme yapıldı ve burada işe başlanacak” açıklamasında bulundu.
(HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .