Kırşehir’in hekim kadrosu güçleniyor

Kırşehir’in hekim kadrosu güçleniyor

23.09.2017

Eğitim ve Araştırma Hastanesi statüsünü almasıyla birlikte köy ve ilçelerden hasta yoğunluğunun yaşandığı Kırşehir Devlet Hastanesi’nin kadrosuna 11 hekim dahil oldu…

Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi hekim kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor.
Günde yaklaşık 4 bin hastanın tedavi olduğu Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hizmet kalitesi 1 profesör, 7 yardımcı doçent, 1 uzman ve 2 pratisyen hekimle birlikte arttı.
Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Prof. Dr. Elvan Evrim Tuna, Beyin ve Sinir Cerrahisi Yrd. Doç. Dr. Ömer Aykanat, Yrd. Doç. Dr. Abdulbaki Yüceer, Radyoloji Anabilim Dalı Yrd. Doç. Dr. Muhammed Alpaslan, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Yrd. Doç. Dr. Erdal Ünlü, İç Hastalıkları Yrd. Doç. Dr. Cahit Uçar, Nöroloji Yrd. Doç. Dr. Yusuf Koçak, Acil Tıp Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Metin Ocak, Gastroenteroloji Uzm. Dr. Mustafa Kaplan, Pratisyen Hekimler Dr. Mustafa Özgül ve Abdullah Buğra Can hasta kabulüne başladı.
Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, toplam da 8 profesör, 1 doçent, 53 yardımcı doçent, 79 uzman hekim ve 28 pratisyen hekimle birlikte toplamda 169 hekimle halka hizmet vermeye devam ediyor.
Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreter Uzm. Dr. Suat Türkoğlu, “Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanemizde hastalarımızın memnuniyetinin artırılması amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hastaların daha verimli hizmet alabilmeleri hedefiyle bazı kadrolarımızı güçlendirdik. Çeşitli nedenlerle eksik kalan bazı branşlarda da hekim sayımızı artırmaya çalışıyoruz” dedi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .