Kırşehir’in güzellikleri tanıtılıyor

Kırşehir’in güzellikleri tanıtılıyor

30.04.2015

Geleceğin CEO’su ya da seyahat acentesi işletmecisi olacak Turizm Bölümü öğrencilerine Kırşehir tanıtıldı…
Kırşehir’in tarihi ve kültürel yerlerinin tanıtımı amacıyla, seyahat acenteleri ve üniversite öğrencilerine yönelik düzenlenen gezilerle, Kırşehir’in güzellikleri tanıtılıyor…

KÜLTÜR MÜD..avi_snapshot_01.46_[2015.04.30_11.31.31] copy

KIRŞEHİR’DE Turizm Haftası kapsamında başlatılan “Geleceğin Turizmcilerine Kırşehir’i Anlat” projesi kapsamında düzenlenen kültür gezileri devam ediyor.
Bu yıl 39’uncusu gerçekleştirilen Turizm Haftası kutlamaları kapsamında ilimiz Kırşehir’in tanıtılması amacıyla yapılan kültür gezisi ile Ahi Evran Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Turizm Bölümü öğrencileri, Kırşehir’in tarihini yakından tanıma fırsatı buldu.
Daha önce Japon seyahat acente yetkilileri ile Hacıbektaş Üniversitesi ve Erciyes Üniversitesi Turizm Bölümü öğrencileri için düzenlenen kültür gezisinin son ayağı, Ahi Evran Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Turizm Bölümü öğrencileri için düzenlendi.
29 Nisan Çarşamba günü gerçekleştirilen gezide Aşıkpaşa Türbesi, Cacabey Medresesi, Mucur Yeraltı Şehri gibi tarihi ve kültürel yerler, Kültür ve Turizm İl Müdürü Yıldız Eraslan tarafından öğrencilere anlatıldı.
Kültür gezisinin amacına ilişkin gazetemiz Kırşehir Çiğdem’e açıklamalarda bulunan Kültür ve Turizm İl Müdürü Yıldız Eraslan, “Geleceğin Turizmcilerine Kırşehir’i Anlat” projesi kapsamında Ahi Evran Üniversitesi Turizm Bölümü öğrencileri ile birlikteyiz ve Kırşehir’imizi onlara tanıtmaya gayret gösteriyoruz. Kırşehir hem kendini tanıyan, hem de kendini tanıtan bir il olmak için mücadele veriyor şu günlerde. Dışarıya anlattığımız kadar, içeriye de anlatmamız gerektiği kanaatindeyim. Ayrıca bu projenin özelliği çocuklarımızın, özellikle Turizm Bölümü’nde okuyan çocuklarımızın ufkunu açmak, onlara teorikte değil, uygulamalı olarak turizm sektöründen bazı alanları göstermek ve aynı şekilde de Kırşehir’in tanıtımına katkı sağlamak. Bu amaçla başladığımız projemizin üniversite ile ilgili son bölümü bugün Ahi Evran Üniversitesi öğrencileri oldu. İnşallah onların da ufkunu açma konusunda azıcık da olsa yardımcı olabilmişizdir” dedi.
“GEZİ ÖĞRENCİLER İÇİN ÇOK FAYDALI”
Ahi Evran Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Turizm Bölümü Öğretim Görevlisi Fatih Akyol, “Yıldız Hanım’ın bu projesini çok yerinde bulduğumu söylemek istiyorum öncelikle. Çünkü Kırşehir’de yaşamamıza rağmen Kırşehir’in sahip olduğu güzelliklerin farkında değiliz. Özellikle de şehir dışından gelen öğrencilerimiz için çok faydalı olacağı kanısındayım. Bir tur nasıl yapılır, hiçbir şey olmasa bile öğrenciler bunu görmüş olacaktır” şeklinde konuştu.
Öğretim Görevlisi İbrahim Aydın da, “Gezi çok güzel. Bu gezi bugün turizm öğrencilerine yönelik oldu. Ama bu gezi devam ettirilirse diğer öğrenciler de aynı şekilde Yıldız Hanım sayesinde devam ettirilirse çok daha güzel olacak. Kırşehir’de yaşıyoruz, öğrencilerimiz bu camiye, medreseye defalarca gelmişlerdir, ama burada bir şeylere dikkat ederek anlatılması, bilinmesi çok daha farklı olacaktır. Çok verimli bir gezi oldu” dedi.
Daha önce Cacabey Medresesi’ne geldiklerini, ancak bu kadar geniş çapta bilgi sahibi olmadıklarını belirten öğrenciler de, Kırşehir’in çok güzel yerlerinin olduğunu, mutlaka herkesin görmesi gerektiğini belirterek, gezinin çok güzel ve faydalı olduğunu dile getirdiler.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .