“Kırşehir’in gelişip kalkınması için her türlü çalışmayı yapıyoruz”

“Kırşehir’in gelişip kalkınması için her türlü çalışmayı yapıyoruz”

20.11.2018

Vali İbrahim Akın’dan gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e ziyaret… “Kırşehir’in gelişip kalkınması için her türlü çalışmayı yapıyoruz” Kırşehir atandığı günden bu yana gösteriş ve şovdan uzak, devlet ciddiyeti ile halkın içinde olan, her türlü sorun ve sıkıntıları çözmek için çaba harcayan Vali İbrahim Akın, gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”i ziyaret etti. Vali İbrahim Akın bugün saat 14.00’te gazetemiz “Kırşehir […]

Vali İbrahim Akın’dan gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e ziyaret…

“Kırşehir’in gelişip kalkınması için her türlü çalışmayı yapıyoruz”

Kırşehir atandığı günden bu yana gösteriş ve şovdan uzak, devlet ciddiyeti ile halkın içinde olan, her türlü sorun ve sıkıntıları çözmek için çaba harcayan Vali İbrahim Akın, gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”i ziyaret etti.
Vali İbrahim Akın bugün saat 14.00’te gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”i ziyaret ederek, gazetemizin kurucusu Şevket Güner, gazetemiz imtiyaz sahibi Murat Seyitgazioğlu, gazetemiz genel yayın koordinatörü Salih Güner, Yazı İşleri Müdürü Beyhan Ballı ve gazetemiz köşe yazarlarından Osman İlhan’la bir süre sohbet etti, çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.
Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdür Vekili Fatma Kara’nın bulunduğu ziyarette gazetemiz sahip ve çalışanlarının çeşitli sorularını da yanıtlayan Vali İbrahim Akın, Kırşehir’de gördüğü eksiklikleri ve yanlışları gidermenin çabası içinde olduğuna dikkati çekti.
Kırşehir’in ulaşımda devam eden yatırımlarının önemli olduğunu ifade eden Vali Akın, Ankara-Niğde Otoyolu’nun 34 kilometrelik kısmının Kırşehir’den geçtiğini, bu yolun tamamlanması ile ulaşımdaki kolaylık ve rahatlamanın daha da artacağını söyledi.
Kırşehir Çevre Yolu’nun yatırım programına alındığı ve proje çalışmalarının sürdüğünü belirten Vali Akın, ayrıca Organize Sanayi Bölgesi’nin genişletilmesi için çalışmaların devam ettiğini, Kırşehir’de yapımları devam yatırımların da ayrılan ödenekler çerçevesinde ilerlediğini ifade etti.
Kırşehir’de 42 yıldır yayınlanan “Kırşehir Çiğdem” gazetesinin haber ve yorumlarıyla kendilerine her zaman ışık tuttuğunu da belirten Vali Akın, şöyle devam etti:
“Kırşehir’de yazılı ve görsel basın mensuplarımız çalışmalarımızda bizlere her konuda destek ve katkı sunuyorlar. Kırşehir Çiğdem gazetesi de bunlar arasındadır. Haber ve yorumlarınız düzeyli, yol gösterici. Tabi iletişim çağının hızla geliştiği bir dönemden geçerken, çamur atan, haksız ve gerçeklerle ilgisi olmayan haber ve yorumlarla da karşılaşıyoruz. Bunlar doğru şeyler değil tabi. Elbette bizim de yanlışımız ve hatalarımız olabilir. Ama biz bu hataları ve yanlışları basından görüyor ve bunların yaşanmaması için gereğini yapıyoruz. Basın halkın sesi ve kulağıdır. Bazen bizim görmediğimiz, ya da göremediğimiz, bilgimizin olmadığı konuları da basınımızdan öğreniyoruz ve Valilik olarak üzerimize düşen ne varsa yerine getiriyoruz. Kırşehir’de göreve geldiğim günden bu yana sürekli kamu kurum ve kuruluşlarını, sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek, hem kurumları tanıma, hem de sorunlarını birebir öğrenme şansı buldum. Şimdi bu sorunların çözümü için gerekli çalışmalarımızı ve girişimlerimizi yetkili makamlar nezdinde yapıyoruz. Amacımız Kırşehir’in yaşanan bütün sorunlarını imkânlarımız çerçevesinde çözüp, kalkınan ve gelişen bir kent olmasını sağlamak.”
Kırşehir’deki tüm kurumları disipline etmek için ve halkın hizmet alımını kolaylaştırmak için bir takım kararlar alıp, bunları uygulamaya koyan Vali Akın, “Biz halkımızın her kurumda hiçbir sorunla karşılaşmaması ve daha hızlı ve kolay hizmet alımlarını sağlamanın çabası içindeyiz. Elbette kurumlarımız ve başındaki müdürlerimizin de görevlerini harfiyen yerine getirmesini, çalışmasını ve proje üretmesini istiyoruz. Bunun için de gerekli uyarılarımızı yaptık. Aksi davranışlarda bulunanlara da bu fırsatı vermeyeceğiz” diye konuştu. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .