Kırşehir’in doktorları Şırnak’ta görevlendiriliyor!

Kırşehir’in doktorları Şırnak’ta görevlendiriliyor!

24.01.2019

Kırşehir’in bazı branşlarda doktor açığı devam ederken, yoğun olan bazı bölümlerde görev yapan uzman doktorların Sağlık Bakanlığı tarafından Şırnak’ta görevlendirilmeleri tepkilere neden oluyor. Soğuk hava, kar ve tipinin ardından Kırşehir’de hastaların akın ettiği Ahi Evran Üniversitesi Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde büyük yoğunluk yaşanıyor. Mevsimsel hastalıklar, grip ve enfeksiyon hasta sayısı ile birlikte kar ve […]

Kırşehir’in bazı branşlarda doktor açığı devam ederken, yoğun olan bazı bölümlerde görev yapan uzman doktorların Sağlık Bakanlığı tarafından Şırnak’ta görevlendirilmeleri tepkilere neden oluyor.
Soğuk hava, kar ve tipinin ardından Kırşehir’de hastaların akın ettiği Ahi Evran Üniversitesi Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde büyük yoğunluk yaşanıyor.
Mevsimsel hastalıklar, grip ve enfeksiyon hasta sayısı ile birlikte kar ve tipinin ardından yol ve kaldırımlarda oluşan buzlanma sonucu düşmelerden kaynaklanan kırık-çıkık ve burkulma vakalarının arttığı Kırşehir’de özellikle ortopedi bölümünde ciddi bir yoğunluk görünüyor.
Günde 300-400 poliklinik hizmetinin verildiği ortopedide görev yapan 8 doktordan bazılarının izinli olması, bazılarının ameliyatta bulunması nedeniyle ortopedi polikliniği önünde uzun kuyrukların oluşması hastaların yoğun tepkilerine neden olurken, bir ortopedi doktorunun da Sağlık Bakanlığı’nca geçici görevle Şırnak’a verildiği öğrenildi.
Hastalar Kırşehir’de doktor ihtiyacı bulunurken, buradaki doktorların başka illerde görevlendirilmesinin son derece yanlış bir karar olduğunu belirterek, bu konuda Vali İbrahim Akın, Milletvekili Mustafa Kendirli ve Sağlık Müdürlüğü’nün gerekli girişimlerde bulunarak bu tür geçici görevlendirmeleri durdurmaları, hatta yeni doktorların atanması için girişimlerde bulunmaları gerektiğini ifade ettiler. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .