“Kırşehir’in bu kadar sahipsiz olduğunu bilseydim, vallahi bir çivi çakmazdım”

“Kırşehir’in bu kadar sahipsiz olduğunu bilseydim, vallahi bir çivi çakmazdım”

20.04.2015

Kırşehir’in “Çılgın Projesi” 5 yıldız termal otel açıldı, çevre yolunda bir adım ilerleme olmadı!
Makissos Termal Otel’i Kırşehir’e kazandıran işadamı hemşehrimiz Ercan Malkoç’tan veryansın:
“Ben Ankara’da yaşayan bir Kırşehirli iş adamı olarak Makissos Termal Otel benim için büyük bir yatırım değil, benim para kaybetmem önemli değil, Kırşehir ve Kırşehirliler kaybediyor”
Ercan Malkoç: “Ben bu siyasilerden çok daha Ak Partiliyim ve onlardan daha yakınım. Yazık edildi, Kırşehir’e, yazık ediliyor Kırşehir’e… Yazık ediliyor Kırşehir’e yatırım yapanlara, yatırım yapmak isteyenlere… Beni küstürdüler, Bülent Bungur’u küstürdüler, Oğuz Altın’ı, Mehmet Malkoç’u küstürdüler, Dr. Osman Kök’ü küstürmüşler. Kırşehir’e uzaydan yatırım getirin, onlara yatırım yaptırın”

ercan malkoç  (1) copy

ŞEHRİMİZİN kuş uçmaz, kervan geçmez Akbayır mevkiine 2007 yılında bir grup yakını ve hemşehrisiyle milyonlarca liralık yatırım yaparak Kırşehir tarihinde en büyük özel sektör yatırımı olan Makissos Termal Otel’i Kırşehir’e kazandıran işadamı hemşehrimiz Ercan Malkoç, çevre yolu konusunda yetkililerin kendilerine verdikleri sözleri yıllardır bir türlü yerine getirmemelerine tepki göstererek “Kırşehir’in bu kadar sahipsiz olduğunu bilseydim, vallahi bir çivi bile çakmazdım” dedi.

2012 yılında dönemin Başbakanı, bugünkü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılan Makissos Termal Oteli’nin en büyük sorunun çevre yolu olduğunu hatırlatan işadamı Ercan Malkoç, kendilerini yıllardır çevre yolu yapacağız denilerek oyalandığını ve hiçbir çalışma yapılmadığını belirterek veryansın etti. Karanlıklar içinde 5 yıldızlı bir otelin görülmediğini, akşam saatlerinden itibaren ne ışıklandırma, ne güvenliğin olduğunu belirten Ercan Malkoç, konuyla ilgili gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e yaptığı açıklamada tepkilerini dile getirirken şunları söyledi:

ercan malkoç  (2) copy
“Kırşehir’in çılgın projesiydi Makissos Termal Otel. 5 yıldızlı otele yatırımcı sözünü tuttu. 5 yılda beş metre yol ilerlemedi. Bundan 8 yıl önce bozkırın tepesine 5 yıldızlı otel yapacağız dediğimizde kimse bize inanmamıştı. Otel bitti, hala yolu yapacağız diyorlar. Artık somut adım atılmalı, icraat yapılmalı. Şimdiye dek en az altı kere düğmeye basıldı çevre yolu için. Sürekli yapacağız, edeceğiz diyerek oyaladılar. Üzgünüz, hepsinin altı boş çıktı. Bugün bile hala aynı şeyleri yapıyorlar. Bizi Kırşehir’den soğuttular, yatırım yaptığımıza bin pişman ettiler. Benim için çok önemli değil, ben ve ortaklarım biraz para kaybeder. Esas kaybeden Kırşehir oluyor. Bir yatırımcı hemşeriniz olarak yazık yazık diyorum. Bir daha bu memlekete yatırımcıyı mumla ararsınız. Bizim gibi memleketini seven insanları küstürürlerse Kırşehir’e uzaylılar mı yatırım yapacak? 81vilayet var Türkiye’mizde tek çevre yolu olmayan gariban vilayet Kırşehir. Kırşehir’i bu kadar sahipsiz vilayet bilseydim, bu kadar sahipsiz bir şehir bilseydim vallahi bir çivi bile çakmazdım.
“Karanlık için bir otel ve binlerce öğrencinin eğitim aldığı bir üniversiteye çevre yolu yapamayanlar daha ne yapmayı düşünüyorlar, neyi bekliyorlar. Otel müşterileri ve öğrencileri korkuyor. Biz sözümüzü tuttuk. Bizdeki Kırşehir sevgisi olmasaydı bu kadar para harcamazdık. Bunun için çevre yolunun yapılması gerekiyor. Şehirle bağlantısının yapılması gerekiyor. 26 milyon kamulaştırma bedeli olduğunu söyleyenler bunu gerekçe göstererek işin içinde çıkmaya çalışıyorlar.
“Ankara’da Cumhurbaşkanı ve Başbakan dahil her makama şikayetimi bildiriyorum. Yeter artık. Şimdiye dek yaptık, yapacağız abi, yakında başlayacağız dediler. Haklarını yemeyelim. Hiç yapmayacağız demediler. Ama bunun için hiçbir şey yapmıyorlar. Yaptıkları şey kim il başkanı olacak, kim milletvekili aday olacak, kim müdür olacak diye küçük ve basit işlerle uğraşıyorlar. Ben AK Partiliyim. Hatta onlardan daha da iyi bir AK Partiliyim ve memnunum. Ama hiçbir zaman partili olma-mı öne çıkartarak iş takibi yapmadım, çıkar peşinde koşmadım. Benim çıkarım Kırşehir çıkarıdır, memleketimim Kırşehir’e yatırım yapıp hemşehrilerimi ve iş aş sağladığım için mi bize yanlış yapıyorlar. Acaba ben bu yatırımı Nevşehir’e yapsaydım, Nevşehir’in Valisi, Belediye Başkanı, Milletvekilleri bana böyle bir sorunu yaşatırlar mıydı? Ankara da bile yapsam bile bu sorunların hiçbirisini yaşatmazlardı. Bugün oteli kapatsam 150 kişi işinden ekmeğinden olacaklar. Sanki birileri beni buna zorluyorlar. Ben deli bir adamım, benim için önemli değil, bir gece kapatır giderim. Bugüne kadar hep oyalama taktiği. Tebrikler. İyi oyaladınız. Tam 8 yıldır. Siyasetçi dediğin de böyle olur herhalde! Bu yol yılan hikâyesi oldu, 5 yılda 5 santim ilerlemedi. Bu yol siyasilerin namusudur bence. Eski yol üzerinde benzinlikleri, ticari dükkanları alayım bari de çevre yoluna engel olmasınlar. Cumhuriyet tahinin en büyük özel şirket yatırımı yolsuz belsiz kalmış durumda. Otel bitsin sen yolu düşünme diyen siyasiler herhalde eserleriyle övünüyorlardır. Ben bu siyasilerden çok daha Ak Partiliyim ve onlardan daha yakınım. Yazık edildi Kırşehir’e, yazık ediliyor Kırşehir’e… Yazık ediliyor Kırşehir’e yatırım yapanlara, yatırım yapmak isteyenlere… Beni küstürdüler, Bülent Sungur’u küstürdüler, Oğuz Altın’ı, Mehmet Malkoç’u küstürdüler, Dr. Osman Kök’ü küstürmüşler. Kırşehir’e uzaydan yatırım getirin, onlara yatırım yaptırın. Bu saatten sonra bana ne söz verirlerse, ne derlerse desinler artık inanmıyorum, güvenmiyorum. Kırşehir’de üç belediye başkanı, dört vali, üç dönem milletvekili geldi, çevre yolumuzda bir adım ileri gidilmedi. Artık inancımı kaybettim. Kırşehir’i yönetenler küçük basit işlerle, kimi milletvekili, kimi belediye başkanı, kimi parti başkanı, kimi rektör yapacağız diye uğraşsınlar, dursunlar. Onlara bu yönde yapacakları çalışmalarında başarılar diliyor, yollar açık olsun diyorum.”
Haber-Fotoğraflar: Salih GÜNERYORUMLAR

Toplam 2 yorum bulunmaktadır.

ayhan orhan

ne sanmıştınız ki hiçbir kültürel,sosyal ve sportif faliyetin olmadığı dışarıdan gelen öğrencilerin can sıkıntısından depresyona girdiği yolları çamur ve diz boyu çukur olan kaderine terk edilmiş büyük bir kasabadan başka nedir ki canım kırşehir…( kasaba ifadesi kırşehire gelen sabah gazetesi yazarının ifadesidir.)

21.04.2015, 9:11
Avsar R

Yaptiginiz yatirimin Kirsehir sevgisi ile hic bir alakasi yok.Oraya adam ne icin gelecek parasi olanin gidecek yerimi yok.Okadar paraya bir üretim tesisi kursaydin sizi daha cok anarlardi.Particilikten bahsediyorsun,sizin galiba yasadiginiz yer dünyada degil,kirsehrin kac oyu,kac milletvekili varki ite ite ikiye düsürülen vekil sayisini siyasetle ilgilendirmeye calisiyorsun,sonra siz kirsehrin sahipsiz oldugunu daha yenimi ögrendiniz.Memleket sevgisi sinir ötesi sallamakla olmaz burada kalaydinizda yatiriminizi burda yapaydiniz.

23.04.2015, 5:04

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .