Kırşehir’in bölünmüş yollarında sıcak asfaltlama yapılıyor

Kırşehir’in bölünmüş yollarında sıcak asfaltlama yapılıyor

30.10.2017

KIRŞEHİR’DE Karayolları 6. Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen bölünmüş yol çalışmaları kapsamında sıcak asfaltlama yapılmaya devam edilirken, ilçe ve şehirlerle yol ayrımındaki çalışmaların da yapılması için ihaleler gerçekleştiriliyor. Ankara’da Bakanlık ve Genel Müdürlük nezdinde gerçekleştirdiği görüşmelerle şehir yol ağının genişlemesi ve standartlarının artırılması noktasında çalışmaları yürüten Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, kazalara sebep olan kavşaklar ve yol […]

KIRŞEHİR’DE Karayolları 6. Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen bölünmüş yol çalışmaları kapsamında sıcak asfaltlama yapılmaya devam edilirken, ilçe ve şehirlerle yol ayrımındaki çalışmaların da yapılması için ihaleler gerçekleştiriliyor.
Ankara’da Bakanlık ve Genel Müdürlük nezdinde gerçekleştirdiği görüşmelerle şehir yol ağının genişlemesi ve standartlarının artırılması noktasında çalışmaları yürüten Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, kazalara sebep olan kavşaklar ve yol ayrımlarının düzenlemelerle konforlu ve modern bir hale geldiğini belirtti.
Gölbaşı-Kaman-Kırşehir yol ayırımında bitümlü sıcak karışım (BSK), yani sıcak asfalt kaplama çalışmaları üç etapta devam ediyor.
Birinci etapta Gölbaşı-Bala arası yolun BSK kaplama yapım çalışmaları devam ederken, ikinci etapta Bala-Karayolları 4. Bölge hududu arası yolun çeşitli sebeplerden dolayı iptal edilen ihalesi için çalışmalar da devam ediyor.
Kırşehir’in bölünmüş yolları ile ilgili çalışmalarda üçüncü etapta ise Karayolları 6. Bölge sorumluluğunda bulunan 43 km uzunluğundaki 4. Bölge hududu-Kaman ile Kırşehir-Akpınar ayırımı devlet yolunun toprak işleri, sanat yapıları ile BSK ve üstyapı çalışmaları için de 17 Kasım 2017 tarihinde ihale yapılacak.
Üçüncü etapta ihale edilecek yolun projelendirilmesinde, yol güvenliğinin en üst seviyede tutulduğu bildirilirken, Karayolları 6. Bölge sorumluluğunda bulunan 43 km uzunluğundaki 4. Bölge Hududu-Kaman ile Kırşehir-Akpınar ayırımı devlet yolunun güzergâhının ilk 12 km’lik kesiminde bölünmüş 2×2 ve 22 m genişliğe, devamında ise bölünmüş 2×2 ve 26 m genişliğe sahip platform yapılması hedefleniyor.
43 kilometrelik devlet yolunun projelendirme çalışmalarının bölgedeki tarım faaliyetlerinin de dikkate alınarak yapıldığını ve 22 adet altgeçit ve 70 adet menfez tasarımının yapıldığını bildiren Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, kavşak ve şehir geçişlerinin yapımı için yürütülen proje çalışmaları ile ilgili, “Proje üzerinde altı noktada taşıtların dinlenme, mola ve diğer ihtiyaçlarını gidermeleri amacıyla park alanları tasarlanmıştır. Park alanı ve yeri seçiminde araçların rahat durma manevralarını yapabileceği ve arazinin uygun olduğu yerlerde seçilmiştir. Proje güzergahı üzerindeki en önemli yerleşim geçişi olan Kaman şehir geçişidir. Bu kesimde şehir geçişi başlangıcında mevcutta Kaman Giriş Kavşağı bulunmaktadır. Sıklıkla kaza noktası olan bu kavşak, proje aşamasında farklı seviyeli olarak projelendirilerek standartları yükseltilmiş, hem daha modern bir görüntüye hem de yüksek konfor ve güvenlik standartlarına kavuşmuştur.
Kaman şehir geçişi boyunca mevcutta bulunan tüm bağlantılar korunmuş, trafik güvenliğinin gerektirdiği sıklıkta kavşak tasarlanmıştır. Sırasıyla Değirmenözü ve Hamitköy kavşakları bu doğrultuda tasarlanan kavşaklardır. Kaman şehir geçişi bitiminde mevcutta Kaman çıkış kavşağı bulunmaktadır. Geceleri görüş sıkıntısına neden olan bu kavşak, proje aşamasında farklı seviyeli olarak projelendirilerek standartları yükseltilmiş, hem daha modern bir görüntüye hem de yüksek konfor ve güvenlik standartlarına kavuşmuştur. Ayrıca Kaman-Kırşehir yol ayrımına da farklı seviyeli kavşak projelendirilmiştir” açıklamasında bulundu.
(HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .