KIRŞEHİR’İN BEKLENEN PROJELERİNDE SONA DOĞRU

KIRŞEHİR’İN BEKLENEN PROJELERİNDE SONA DOĞRU

24.07.2017

Başkan Bahçeci’nin heyecanlı bekleyişi sona eriyor…

Şehrimizi güzelleştiren Güzler Piknik Alanı Ağustos’ta, sanat ve kültürün bir arada harmanlanacağı Kültür Merkezi ile termalin şifası ile buluşacağımız Terme Şelale Park Eylül ayında hizmete açılacak…

KIRŞEHİR’DE 500 milyon TL’ye yakın maliyetli önemli projeleri hayata geçiren Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin büyük önem verdiği projelerde sona gelindi.
Şehrimizi güzelleştiren Güzler Piknik Alanı Ağustos’ta, sanat ve kültürün bir arada harmanlanacağı Kültür Merkezi ile termalin şifası ile buluşacağımız Terme Şelale Park Eylül ayında hizmete açılacak.
Daha yaşanabilir, daha modern, marka bir kent için birçok projeyi hayata geçiren Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin heyecanla beklediği projesi Güzler Piknik Alanı ve Evcil Hayvan Parkı, Ağustos ayında açılacak.
Kırşehirlilerin kültürel ve sosyal etkinliklerle buluşma noktası olarak, şehrimizin 5 bin yıllık tarih ve kültür kenti unvanını yeniden kazanmasını sağlayacak Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi ile şehrimizin termalinden yararlanmanın yanı sıra yeşil alanlarıyla güzelleştirecek olan Terme Şelale Park, Eylül ayında hizmete açılmış olacak.
Projelerin yapımında titizlikle hareket ederek, çalışmaları her zaman yerinde inceleyen Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Kırşehir Belediyesi olarak; hemşerilerimizle, yönetim kadromuzla, personellerimizle birlikte daha yaşanabilir, daha modern, marka bir kent için tüm imkânlarımızla çalışmaya devam ediyoruz. Bu noktada bizlere güvenen ve destek olan halkımıza hizmet etmek boynumuzun borcudur. Halka hizmet, Hakk’a hizmet anlayışı ile çalışmalarımıza kesintisiz devam edeceğiz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Kırşehir’i güzel günler bekliyor. İlimizin artık her yönüyle değişmesi ve kabuğunu kırması için var gücümüzle çalışmaktayız. Bu noktada bütün imkânlarımızı seferber etmekteyiz. Göreve geldiğimizin ilk yılında mali düzenlemelerimizi yaptıktan sonra, ikinci yılında ise hemen projelerimize başladık. Yenilediğimiz ekipman ve iş makinelerimizle 24 saat esasını hedef alarak yaptığımız çalışmalarla imkansız denileni başardık. Süreci ise titizlikle takip ettik. Öncelikle büyük projelerimize ve kentimizin sıkıntılarına çözüm bulacak dokunuşlarla başladık. En büyük sorunların başında ise yollar geliyordu. Bu konuda radikal kararlar aldık. konsept caddeler ve modern yollar hedefiyle neredeyse kenti sil baştan değiştireceğiz. Ekip ruhu, ortak akıl ve fedakâr çalışma prensibiyle başarılı olduk” şeklinde konuştu.
Doğa güzelliğine müdahale etmeden yapılan Güzler Piknik Alanı ve Evcil Hayvan Parkı’nda daha konforlu bir piknik alanı, seyir terasları, basket sahası, satış birimleri ve belki de en önemlisi çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamak için planladığımız evcil hayvan parkı ile onlarca çeşit kuşun bir arada yaşayacağı bir kuş bahçesi de bulunuyor.
Bu ay içerisinde evcil hayvan girişlerinin olacağı Güzler Piknik Alanı ve Evcil Hayvan Parkı’nın Mayıs ayı sonunda açılacağını belirten Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, kamulaştırmalarla da alanın büyütülerek, daha da güzelleştirileceğini söyledi.
Mevcut 41.626 metrekarelik alanda başlayan Güzler Piknik Alanı ve Evcil Hayvan Parkı’nda 43.728 metrekarelik alanın kamulaştırılmasıyla toplam 86.357 metrekarelik bir alanda prestij bir proje daha hayata geçmiş olacak.
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, 41 dönüm üzerinde başlatılan ve kamulaştırmalarla 86 dönüme çıkarılacak olan Güzler Piknik Alanı ve Evcil Hayvan Parkı Projesi’nde ister grupça, ister aile ile kullanılabilecek piknik alanları, seyir terasları, yürüyüş yolları, basket sahası, çocuklar için oyun grupları, köprüler, kafeterya/restaurant, idari bina, büfeler, satış birimleri, teknik hacimler ve depolar ile çocuklar ve büyükler için evcil hayvan parkı, su kuşları için 2000 m2’lik özel bir sistemden oluşacak olan Avitary alanı çevresinde yürüyüş yoları, papağan kafesleri, kümesler, yine içerisinde yerli ırkların olacağı çiftlik hayvan barınağı ve açık alanı, seyir kulesi ve tüm bu hayvanların bakımı ve kontrolü için klinik yer alacağını anlattı.

NEŞET USTANIN İSMİNE YAKIŞIR BİR ESER

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nin Neşet Ertaş’ın ismine yakışır bir eser olduğunu belirterek, Kültür Merkezimiz hizmet vermeye başladığında Kırşehir tam bir kültür şehri olacak. Sosyal ve kültürel faaliyetlerin gerçekleştirileceği, Kırşehir’e yakışır bir kültür merkezimizi. Sergi salonları, dernek ve kurs odaları ve modern mimarisi ile Kültür Merkezimiz Anadolu’nun ikinci büyük kültür merkezi olacak. Hizmete sunduğumuzda, bütün vatandaşlarımızın kültürel ve sosyal etkinliklerle buluşmasını sağlayacağız” dedi.

TERME’DE ŞELALE PARK GÜZELLİĞİ

Kırşehir’e yeşil alan kazandırma çalışmaları kapsamında Terme Caddesi’nde yapımı gerçekleştirilen Terme Şelale Park Projesi içerisinde yer alan 2300 metrekare yeşil alan, dinlenme ve oturma alanları ile hem dinlenilecek, hem de eğlenilecek keyifli bir alan oluşturuluyor.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Doğal yapısına müdahale etmeden tasarladığımız projemizde dinlenme alanları, oturma alanları, havuz ve yeşil alanlar olacak. Kırşehir’de vatandaşlarımızın daha kaliteli vakit geçirmesi ve yeşil alanların artması için park çalışmalarımız devam ediyoruz. Hem arkadaşlarınızla hem de ailenizle güzel vakit geçireceğiniz bir projeyi daha hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu güne söz verdiğimiz bütün projeleri hayata geçirmek için çalışıyoruz. İkinci dönem de söz verdiğimiz projeleri tek tek hayata geçiriyoruz. Yaptığımız her proje Kırşehir’i geliştirecek, değiştirecek ve sosyal anlamda alanlar katacak. Her proje için titizlikle çalışmalarımızı yapıyor, projelerimizi en kısa zamanda tamamlamaya çalışıyoruz” dedi.
(HABER: GÜLNAZ CEYLAN)

 YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .